برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
مسئول اداره صنعت، معدن و تجارت درمیان گفت :
۱۱۵ فقره پروانه کسب در شهرستان درمیان صادر شد
18 فرو 1397 - 18:18
کد مطلب: 21148
مسئول اداره صنعت، معدن و تجارت درمیان گفت: سال گذشته 115 فقره پروانه کسب صنفی در این شهرستان صادر شده است.

مسئول اداره صنعت، معدن و تجارت درمیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار وحدت درمیان گفت: سال گذشته 115 فقره پروانه کسب صنفی در این شهرستان صادر شده است.

محمدعلی بیجاری افزود: از این تعداد، 71 فقره توزیعی، 28 فقره خدماتی و 16 فقره تولیدی بوده و نیز در این مدت یک فقره پروانه کسب ایثارگری نیز صادر شده است.

وی ادامه داد: سال گذشته 114 واحد صنفی به دستگاه کارتخوان، 48 واحد به ترازوی دیجیتال و 19 واحد به صندوق مکانیزه فروش مجهز شده اند.

وی بیان کرد: در این شهرستان یک هزار و 246 واحد صنفی فعال است که از این تعداد 632 واحد توزیعی، 334 واحد خدماتی و 280 واحد تولیدی است.

بیجاری با اشاره به نامگذاری سال 97 از سوی رهبر‌ معظم‌ انقلاب به عنوان سال حمایت از کالای ‌ایرانی اظهار کرد: حمایت از کالای ایرانی در واقع پشتیبانی از تولید ملی و مقابله با عرضه کالای خارجی دارای مشابه داخلی است که باعث رونق اقتصادی کشور و ایجاد اشتغال پایدار می شود.

مسئول اداره صنعت، معدن و تجارت درمیان با بیان اینکه در ایام نوروز هشت گشت مشترک با دستگاه های متولی و 185 مورد بازرسی به منظور پایش بازار کالاها و خدمات شهرستان انجام شده است گفت: در این بازرسی ها هفت پرونده تخلف صنفی به ارزش 11 میلیون و 245 هزار ریال تشکیل شد.

وی عنوان کرد: نوروز امسال، 88 هزار و 508 کیلوگرم انواع کالاهای اساسی در 12 فروشگاه منتخب برای توزیع میوه تنظیم بازار و هشت واحد منتخب برای توزیع گوشت سفید، قرمز و برنج عرضه شد.

وی افزود: همچنین در این ایام 45 واحد صنفی در قالب طرح فروش فوق العاده کالاهای خود را با تخفیف ارائه کردند و 40 واحد صنفی نیز به صورت کشیک فعالیت داشتند.

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین