برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین نوفرستی در مراسم بزرگداشت شهید مرتضی بصیری پور:
ادامه راه شهدا با حمایت از تولید ملی / بصیرت لازمه تشخیص حق از باطل و پیروی از حق است
27 فرو 1397 - 12:32
کد مطلب: 21145
مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم مرتضی بصیری پور با حضور قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) ،مسئولین ادارات، نیروهای نظامی و انتظامی و بسیجیان شهرستان درمیان برگزار شد.

به گزارش وحدت درمیان ؛ در شب گذشته مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم مرتضی بصیری پور با حضور قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) ،مسئولین ادارات، نیروهای نظامی و انتظامی و بسیجیان شهرستان درمیان برگزار شد.

دراین مراسم قائم مقام نماینده ولی فقیه دراستان خراسان جنوبی با بیان این که شهید مرتضی بصیری پور اولین شهید جبهه مقاومت از این استان است گفت : خدا را شاکر و مفتخریم که مردم ما قدر نیروهای ارزشی و انقلابی و صادق را می دانند و تشیع پیکر مطهر این شهید بزرگوار نشانگر ارزش شهید و شهادت در بین مردم این استان است و همراهی مردم با ولایت ،شهدا و خانواده شهدا نشانه  بصیرت مردم بود .

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین نوفرستی با اشاره بر وجود جریان حق و باطل و پیروانشان در طول تاریخ گفت : تعبیرات قرآن برای حق و پیروانش این گونه است که آنان که صادقانه برای پیروی از انبیا به میدان آمدند بصیر و فهیم بودند و برای اینکه جریان حق در فضای جامعه بشری رشد و تعالی  داشته باشد تا حد جان در رکاب انبیا و رهبران الهی بودند.

وی در ادامه در رابطه با تعبیرات قرآن از پیروان حق گفت : آنان برعهدی که با خدا داشتند صادقانه می مانند و با جریان باطل که در مقابل انبیا و صراط الهی موضع دارند به مقابله می پردازند.

وی با اشاره به ایران چهل سال قبل گفت : امروز شاهد هستیم که به رشد و تعالی رسیده ایم و این افتخار ماست که  وزیر دفاع آمریکا می گوید که حضور ایران در سوریه ما را به خفقان می کشاند.

وی با تأکید بر اینکه ما باید کفار ، طاغوتیان و آنانی که در مقابل پیامبر و اسلام هستند بشناسیم ، گفت : همچنان که دشمنان ما برای نابودی اسلام متحد شدند و این روز ها شاهد این هستیم که  آمریکا ، انگلیس و فرانسه در یک جبهه قرار گرفته و کمر همت بر نابودی اسلام و جمهوری اسلامی ایران بسته اند ، مسلمانان نیز باید متحد شده و با مقاومت در خط مقدم جبهه جنگ های سرد خارج از مرزهای ایران و جنگ نرم داخلی نقشه های شوم آنان رانقش بر آب کنند.

وی با اشاره به تأسیس انقلاب اسلامی با رهبری حضرت امام (ره)  ، انسجام مسلمانان با تشکیل این انقلاب و همچنین شروع جنگ تحمیلی که با هم دستی چهل کشور در مقابل ایران با این هدف که این انقلاب را که براساس اسلام ناب محمدی است نتواند در جهان جایگاهی پیدا کند و منافع انها را به خطر بیاندازد گفت : امروز به لطف خدا و ایثار جانبازان و شهادت مردان پاک انقلابی شاهد جایگاه و اقتدار انقلاب اسلامی در جهان هستیم.

حجت‌الاسلام نوفرستی با تأکید بر این که امروزه باید از این شهیدان درس بگیریم گفت : امروز باید در جنگ اقتصادی فرمان ولایت را گوش بدهیم همان گونه که شهیدان به فرمان ولی فقیه لبیک گفتند و باید بدانیم که امروز همراهی با شهدا این است که مدیران در امر تولید آسان بگیرند و مردم هم همراهی کرده و کالای ایرانی خریداری کنند.

وی در پایان با بیان این که نباید از آن کشورهایی که جنایات آنها را در منطقه و کشور  می بینیم کالایی خریداری کنیم و گفت : رزمندگان جبهه مقاومت دارند خون می دهند و ما هم باید حداقل ها را رعایت کنیم  و در جبهه اقتصادی  مقاومت کنیم.
 

 

نظر شما

آخرین عناوین