برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
14 فرو 1397 - 11:18
کد مطلب: 21141
فرماندار درمیان از بازدید ۴۸ هزار و ۳۵۰ نفر از جاذبه‎های تاریخی و گردشگری این شهرستان در تعطیلات نوروز۹۷ خبر داد.

به گزارش خبرنگار وحدت درمیان ؛ محمد بشیری‌زاده صبح روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روستای تاریخی فورگ و قلعه فورگ، از جمله مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهرستان است که بیشترین تعداد بازدید کننده را داشته است.

وی بیان کرد: دوشینگان با چنار 750 ساله، منطقه نمونه گردشگری قهستان و آرامگاه ابراهیم رضا و مزار بی‌بی صاحبه روستای نوزاد از دیگر مناطق گردشگری، مذهبی و آثار تاریخی شهرستان است که مورد استقبال مسافران نوروزی در درمیان قرار گرفته است.

 

پناهگاه قوچ اوریال در شهرستان درمیان قرار دارد

 

فرماندار درمیان گفت: فرهنگ جامعه عشایری درمیان، جاذبه‌های زیست محیطی روستاهای شهرستان مانند باغ‌ها و چشمه‌ آب گرم، موسیقی بومی و محلی و صنایع دستی شهرستان از دیگر جاذبه‌های گردشگری این شهرستان است.

بشیری‌زاده عنوان کرد: منطقه حفاظت شده درمیان که پناهگاه قوچ اوریال نیز می‌باشد یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری بوده که به دلیل حیات وحش بی‌نظیر خود همه ساله میزبان تعداد زیادی از گردشگران است.

 

283 اثر تاریخی درمیان در فهرست آثار ملی ثبت شده است

 

وی از افزایش استقبال گردشگران نوروزی از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری شهرستان در سال جاری خبر داد و گفت: شهرستان درمیان به واسطه وجود آثار فرهنگی و تاریخی به ویژه 22 قلعه تاریخی همانند قلعه فورگ، قلعه اسدیه، قلعه درخش، قلعه طبس مسینا از غنی‌ترین شهرستان‌های خراسان‌جنوبی‌ و کشور به شمار می‌آید.

فرماندار درمیان با بیان اینکه تاکنون 300 اثر تاریخی در شهرستان درمیان شناسایی شده است که 283 اثر در فهرست آثار ملی ثبت شده است افزود: از این تعداد 3 اثر طبیعی است که چنار 750 ساله روستای دوشنگان از جمله این آثار است.

 

فروش بیش 30 میلیون ریال صنایع دستی در بازارچه‌های  شهرستان درمیان

 

بشیری‌زاده با بیان اینکه در این مدت 30 هزار و 198 نفر در مراکز اقامتی و بقاع متبرکه این شهرستان اسکان یافته‌اند گفت: در تمام روستاهای هدف گردشگری، بناهای تاریخی و امامزادگان شهرستان امکانات برای اسکان مسافران پیش‌بینی شده است.

وی از فروش بیش 30 میلیون ریال صنایع دستی در بازارچه‌های  شهرستان خبر داد و افزود: 3 بازارچه به منظور عرضه صنایع دستی به مسافرین و بازدیدکنندگان نوروزی در شهرستان درمیان راه‌اندازی شد.

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین