برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
9 فرو 1397 - 13:35
کد مطلب: 21138
رئیس اداره میراث فرهنگی درمیان از انجام ۲۴۰ هزار بازدید از جاذبه های گردشگری این شهرستان از ابتدای تعطیلات نوروزی امسال تاکنون خبر داد.

به گزارش خبرنگار وحدت درمیان ؛ اسماعیل شهسواری ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای تعطیلات نوروزی امسال تاکنون بالغ بر ۲۷ هزار و ۳۰۰ مسافر نوروزی در مراکز اقامتی شهرستان اعم از مدارس، اقامتگاه های بین راهی، سایت های گردشگری، سالن های ورزشی و کمپ های اسکان موقت اسکان یافته اند.

وی همچنین به ۲۴۰ هزار بازدید از جاذبه های تاریخی، طبیعی و گردشگری شهرستان طی این مدت اشاره کرد و گفت: بیشترین استقبال گردشگران از قلعه و بافت تاریخی روستای فورگ بوده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی درمیان ادامه داد: بعد از آن نیز آسبادها و قلعه تاریخی طبس مسینا، آرامگاه ابراهیم رضا، قلعه و روستای آسیابان درخش، روستاهای خان و مسک بیشترین مقصد گردشگران را به خود اختصاص داده است.

انجام ۵۰ بازدید نظارتی

شهسواری همچنین به انجام ۵۰ مورد بازدید نظارتی از مراکز اقامتی، پذیرایی و خدماتی در تعطیلات نوروزی امسال خبر داد.

وی با اشاره به راه اندازی چهار بازارچه عرضه و فروش صنایع دستی و سوغات در سطح این شهرستان، عنوان داشت: سوزن دوزی بلوچی، حوله بافی سنتی، سکه دوزی، جاجیم بافی و گوهر تراشی از جمله صنایع دستی مهم شهرستان بوده که در این بازارچه ها در معرض دید مسافران قرار داده شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی درمیان با بیان اینکه در حال حاضر چهار درخت طبیعی این شهرستان در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است، بیان داشت: چنار دوشنگان یکی از درختان کهنسال استان خراسان بزرگ محسوب می شود که می تواند مقصد خوبی برای گردشگران باشد.

به گفته شهسواری شهرستان درمیان دارای ۳۰۰ اثر تاریخی بوده که از این تعاد ۸۳ اثر در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین