برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
7 فرو 1397 - 18:48
کد مطلب: 21136
محوطه چنار کهنسال دوشنگان شهرستان درمیان توسط تور دوردست‌های شرق ایران از زباله پاکسازی شد.

به گزارش خبرنگار وحدت درمیان ؛محوطه چنار کهنسال دوشنگان شهرستان درمیان توسط تور دوردست‌های شرق ایران از زباله پاکسازی شد.

در این تور که به مدت سه روز از مبدا تهران انجام شد، 22 نفر از گردشگران از جاذبه های طبیعی تاریخی استان خراسان جنوبی بازدید کردند .

 در این تور گردشگران عظمت و زیبایی قلعه بیرجند، بافت تاریخی، مدرسه شوکتیه، باغ و عمارت جهانی اکبریه بیرجند، آرامگاه بوذرجمهر قاینی، قلعه سترگ فورگ و چنار کهنسال دوشنگان در درمی، روستای شگفت انگیز ماخونیک و عروسکهای تاجمیر سربیشه را به نظاره نشستند و در حرکتی فرهنگ ساز زباله های اطراف چنار دوشنگان را پاکسازی  کردند.

دوشنگان(دوشینگان) مکانی است با کاربری کشاورزی که در فاصله 21 کیلومتری جنوب غربی شهر اسدیه و فاصله یک کیلومتری غرب روستای محمد آباد بالا قرار گرفته است.

در این مکان که در مجاور راه اصلی قرار دارد،درخت چنار کهنسال و قطوری وجود دارد که قطر آن حدود 4 متر بوده و داخل تنه آن در اثر درون پوسیدگی حفره بزرگی ایجاد شده است.

ازسمت غرب این مکان آب قنات به سمت این درخت که در شیب دره قرار دارد جاری است و این آب در سمت غرب درخت در یک گودال کم عمق جمع شده و برکه ای را بوجود آورده است که تصویر این درخت عظیم در آن افتاده و موجب خلق منظره ای بسیار زیبا شده است.

این چنار کهنسال طبق نظر کارشناسان حدود 700 تا 750 سال سن دارد و جزء درختان کهنسال با ارزش چنار در کشور می باشد.تاج پوشش این چنار بسیار بزرگ بوده و فضایی حدود 512 متر مربع را شامل می شود.

ثبت و معرفی این اثر طبیعی ارزشمند می تواند موجبات حمایت بیشتر از آن را فراهم کند.

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین