برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
6 فرو 1397 - 12:18
کد مطلب: 21131
رئیس اداره اوقاف شهرستان بیرجند گفت: از آغاز طرح آرامش بهاری تاکنون بیش از ۱۵ هزار زائر از بقاع متبرکه بیرجند و درمیان بازدید کردند.

حجت‌الاسلام مهدی قاصری در گفت‌وگو با خبرنگار وحدت درمیان اظهار داشت: طرح آرامش بهاری که مورد تأکید مقام معظم رهبری و سازمان اوقاف است رضایتمندی مسافران و زائران نوروزی را در پی داشته است. طرح آرامش بهاری همزمان با سراسر کشور در 8 بقعه شهرستان بیرجند و درمیان از 28 اسفند 96 با اجرای فعالیت‌هایی در بقاع متبرکه آغاز و تا پایان 15 فروردین ادامه دارد.

رئیس اداره اوقاف شهرستان بیرجند از سطح بندی بقاع میزبان طرح آرامش بهاری خبر داد و گفت: بقاع متبرکه بر اساس میزان حضور و استقبال زائران، موقعیت مکانی و چگونگی دسترسی افراد به آنها به چهار سطح ویژه، درجه 1، درجه 2 و درجه 3 تقسیم شده‌اند.

قاصری با اشاره به اینکه امامزادگان باقریه، امامزاده سید تاج‌الدین علی(ع)، امامزاده سید ابراهیم رضا(ع)، امامزاده سید محمدنقیب، امامزاده سید عبدالعزیز علوی و مجتمع فرهنگی مذهبی فریزنوک میزبان طرح آرامش بهاری در شهرستان بیرجند هستند گفت: با حضور و استقبال مردم، مراسم تحویل سال و شب شهادت امام هادی (ع) با شکوه بسیار برگزار شد.

وی همچنین بقاع متبرکه مجری طرح آرامش بهاری در شهرستان درمیان را امامزاده سیده زهرا(ع) نوزاد و مجتمع فرهنگی مذهبی مقدر اعلام کرد و یادآور شد: طرح آرامش بهاری در راستای تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، تکریم مقام امامزادگان، استفاده زائران از فضای معنوی امامزادگان و ارائه خدمات فرهنگی به مسافران نوروزی برگزار می‌شود.

رئیس اداره اوقاف شهرستان بیرجند با بیان اینکه گردشگران و مسافران می‌توانند علاوه بر اقامه نماز جماعت در این اماکن متبرکه مسائل شرعی و معرفتی خود را مطرح کنند تبیین کرد: برنامه‌هایی که در بقاع متبرکه اجرا می‌شود باید مناسب با نیاز و خواست مردم باشد.

قاصری بیان کرد: در بقاع متبرکه مجری طرح آرامش بهاری سعی شده علاوه بر کارهای فرهنگی مباحثی همچون پاسخگویی به شبهات دینی و شرعی، ترویج فرهنگ عفاف و حجاب،  مشاوره مذهبی و خانواده اجرا شود.

وی با اعلام این مطلب که از آغاز طرح آرامش بهاری تاکنون بیش از 15 هزار زائر از بقاع متبرکه بیرجند و درمیان بازدید کردند خاطرنشان کرد: طی این مدت بیش از 400 نفر در زائرسراها و سوئیت‌های بقاع متبرکه اسکان یافتند.

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین