برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
امام جمعه اهل سنت اسدیه:
علل آسیب های اجتماعی شناسایی شود
28 اسف 1396 - 14:18
کد مطلب: 21123
امام جمعه اهل سنت اسدیه گفت: علل بروز آسیب های اجتماعی شناسایی و راهکارهای مناسب و عملیاتی برای رفع آنها ارائه شود.

به گزارش خبرنگار وحدت درمیان ؛ مولوی سید احمد عبدالهی در نشست کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان درمیان گفت: علل بروز آسیب های اجتماعی شناسایی و راهکارهای مناسب و عملیاتی برای رفع آنها ارائه شود.

وی در ادامه افزود: همه ما مسئولان باید در عمل در راستای کاهش آسیب های اجتماعی گام برداریم تا جوانان اعمال ما را الگوی خود قرار دهند.

وی تصریح کرد: آسیب های اجتماعی به فرهنگ، اقتصاد، اجتماع و حتی خانواده ها نیز آسیب های جدی و جبران ناپذیری وارد می کند و همه ما باید نسبت به اصلاح جامعه با امر به معروف و نهی از منکر اقدام کنیم.

امام جمعه اهل سنت اسدیه گفت: جامعه سالم در گرو سالم بودن تک تک افراد جامعه است و باید از ظرفیت های مردمی نیز برای رفع آسیب های اجتماعی استفاده شود.

وی بیان کرد: خداوند متعال انسان را آزاد آفریده و انبیاء و کتب آسمانی را برای هدایت مستقیم انسان فرستاده است.

فرماندار درمیان هم گفت: بیشتر آسیب های اجتماعی متوجه قشر جوان جامعه است که اگر این سرمایه مهم را مورد توجه قرار داده و به آنان اعتماد کنیم می ‌توان تحول بزرگی در جامعه ایجاد کرد.

محمد بشیری زاده افزود: توجه به آسیب های اجتماعی و رفع آن از جامعه یکی از دغدغه های رهبر معظم انقلاب است و همه افراد از مردم تا مسئولان وظیفه دارند با حساسیت زیاد به آن توجه کرده و با استفاده از ظرفیت های موجود درصدد رفع آن برآیند.

وی بیان کرد: ما مسئولان گفتار و سخنان خوبی در زمینه بررسی و رفع آسیب های اجتماعی ارائه می دهیم اما باید در عمل تمام تلاش خود را برای رفع آنها به کار گیریم.

وی با اشاره به ضرورت آگاه سازی خانواده ها نسبت به آسیب های فضاهای مجازی و استفاده از تلفن همراه ادامه داد: در این حوزه پیشگیری از اعتیاد به اینترنت نیز از مهم ترین برنامه های مقابله با آسیب های اجتماعی است.

فرماندار درمیان همچنین گفت: ارائه خدمات به بهترین و راحت ترین شکل ممکن به شهروندان و تکریم ارباب رجوع از مهم ترین اهداف ستاد صیانت از حقوق شهروندی است و تمامی دستگاه ها وظیفه دارند قانون تکریم ارباب رجوع را در سطح اداره مربوط به نحو احسن اجرایی کنند.

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین