برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
26 اسف 1396 - 17:29
کد مطلب: 21119
فرماندار درمیان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 114 مورد بازرسی از روند مناسب سازی فضاهای اداری 73 دستگاه اجرایی و موسسات این شهرستان انجام شده است.

به گزارش خبرنگار وحدت درمیان ؛  محمد بشیری زاده روز شنبه در نشست کمیته مناسب سازی و شورای ساماندهی سالمندان شهرستان درمیان افزود: مناسب سازی اماکن و معابر شهری و روستایی حق معلولان است و بسترسازی مناسب برای تردد هرچه راحتر آنان ضروری است.

وی بیان کرد: از ابتدای امسال 6 نشست کمیته مناسب سازی در درمیان برگزار شده که 12 مصوبه اجرایی داشته است.

وی با بیان اینکه مناسب سازی محیط زندگی و فضاهای شهری اولین گام در راستای توانمند سازی معلولان است گفت: جامعه معلول، جامعه ای بسیار توانمند است و توجه به معلولان باید در اولویت برنامه های مسئولان دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

فرماندار درمیان افزود: موضوع مناسب سازی محیط برای معلولان باید فراتر از محیط های اداری باشد و در مراکز عمومی شهر و ساختمان های شخصی هم این موضوع در نظر گرفته شود.

وی بیان کرد: افراد معلول استعدادها و خلاقیت های خدادادی زیادی دارند که با تلاش مسئولان باید زمینه شکوفایی استعدادهای آنها فراهم شود و در زمینه اشتغال جامعه هدف بهزیستی با اعطای تسهیلات و رفع موانع اقدام جدی صورت گیرد.

بشیری زاده گفت: هم اکنون بیش از 900 معلول از خدمات توانبخشی بهزیستی شهرستان بهره‌مند هستند.

وی همچنین تکریم و ارتقای منزلت معلولان و سالمندان را در جامعه ضروری دانست و گفت: علاوه بر سازمان ها و نهادهای مختلف اجتماعی جامعه نیز باید در این زمینه همکاری کند.

وی ادامه داد: احترام و ارزش قایل شدن به سالمندان و بزرگترها از جمله سفارش های اخلاقی مورد تاکید در دین اسلام است.

فرماندار درمیان بیان کرد: جلسات مدیران شهرستانی باید دارای خروجی مناسب باشد و تمامی مصوبات اجرایی و مشکلات معلولان شهرستان شناسایی و برای رفع آنها براساس ظرفیت ها اقدام شود.

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین