برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
23 اسف 1396 - 16:19
کد مطلب: 21113
فرماندار درمیان گفت: در سال جاری ۱۵۰ میلیون ریال از سهم نیم درصد درآمد شهرداری‌های شهرستان به کتابخانه‌های عمومی پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار وحدت درمیان ؛ محمد بشیری‌زاده در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان درمیان اظهار داشت: در سال جاری خیرین 3 هزار و 300 نسخه کتاب به ارزش 120 میلیون ریال به کتابخانه‌های عمومی شهرستان درمیان اهدا کردند.

وی افزود: همچنین مبلغ 150 میلیون ریال از سهم نیم درصد درآمد شهرداری‌های شهرستان به کتابخانه‌های عمومی درمیان پرداخت شده است.

فرماندار درمیان فراهم کردن شرایط مناسب را اولین شرط استفاده بهینه از فضای کتابخانه‌ها دانست و یادآورشد: شهرستان درمیان به دلیل قرار گرفتن در خط مقدم جبهه فرهنگی استان دارای شرایط خاص و ویژه‌ای است که این مهم توجه بیشتر به مسائل فرهنگی در این شهرستان مرزی را می‌طلبد.

بشیری‌زاده اضافه کرد: در راستای حفظ ارزش‌های دینی و اسلامی و مقابله با هجمه فرهنگی دشمنان در قالب جنگ نرم باید ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی را در مناطق مرزی به ویژه شهرستان درمیان جدی گرفت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 2 هزار و 683 نفر از علاقه‌مندان به مطالعه کتاب به عضویت در کتابخانه‌های عمومی شهرستان درآمده‌اند گفت: از ابتدای سال جاری 37 هزار و 500 جلد کتاب توسط اعضا از کتابخانه‌های عمومی شهرستان به امانت برده شده است.

فرماندار درمیان گفت: ساخت چهار باب کتابخانه در این شهرستان در دستور کار قرار دارد که با توجه به اعتبارات محدود دولتی، همکاری و مشارکت خیرین برای ساخت کتابخانه های درمیان ضروری است.

فرماندار درمیان تنوع کتاب‌های موجود در کتابخانه‌ها و پاسخگویی به نیاز خوانندگان کتاب را از عوامل موثر در جذب مخاطب دانست و افزود: هم اکنون بیش از 48 هزار نسخه کتاب در کتابخانه‌های عمومی شهرستان درمیان موجود است که در مقایسه با سال گذشته 13 درصد افزایش داشته است.

 

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین