برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان درمیان خبر داد :
مددجویان کمیته امداد شهرستان درمیان ۲۰۹ تخته فرش بافتند
23 اسف 1396 - 15:29
کد مطلب: 21112
مدیرکمیته امداد درمیان گفت: در ۱۱ ماه گذشته مددجویان تحت حمایت این مرکز ۲۰۹ تخته فرش بافتند.

احمد بصیری‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار وحدت درمیان اظهارداشت: مردم و خیرین از ابتدای سال تاکنون 13 میلیارد و 900 میلیون ریال از سرفصل‌های مختلف به نیازمندان شهرستان درمیان کمک کرده‌اند.

مدیر کمیته امداد شهرستان درمیان افزود: این کمک‌ها در قالب صدقات، زکات،کمک به ایتام و کمک‌های نقدی و غیر نقدی بوده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری 101 نوعروس تحت حمایت این نهاد با مساعدت خیران و اعتبارات امداد، جهیزیه دریافت کرده‌اند گفت: مجموع اعتبار برای پرداخت این جهیزیه‌ها 3 میلیارد و 16 میلیون ریال بوده است.

بصیری‌پور یادآور شد: 60 نوعروس دیگر زیر پوشش این مرکز در نوبت دریافت جهیزیه هستند که برای تامین کمک این تعداد به بیش از یک میلیارد و 300 میلیون ریال اعتبار نیاز است و کمک‌های نقدی و غیرنقدی خیران و نیکوکاران  می‌تواند ما را در این امر یاری کند.

مدیر کمیته امداد شهرستان درمیان تصریح کرد: 12 هزار و 742 نفر از جمعیت 57 هزار نفری شهرستان درمیان یعنی 23 درصد جمعیت شهرستان از خدمات کمیته امداد بهره‌مند هستند.

وی خاطرنشان کرد: در 11 ماه گذشته مددجویان درمیانی 209 تخته فرش به متراژ یک هزار و 59 مترمربع به ارزش 4 میلیارد و 763 میلیون ریال تولید کردند که با بازاریابی کارشناسان امداد به فروش رسیده است.

بصیری‌پور اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون 349 فقره وام قرض الحسنه کارگشایی به میزان 11 میلیارد و 672 میلیون ریال به مددجویان تحت حمایت و اقشار آسیب پذیر این شهرستان پرداخت شده است.

مدیر کمیته امداد شهرستان درمیان یادآورشد: وام‌های پرداخت شده به مددجویان در راستای کارگشایی، تحصیل، اشتغال، ازدواج، مسکن، تامین جهیزیه، خدمات بهداشتی و درمانی و واریز حق بیمه باهدف توانمندسازی مددجویان ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه تعداد صندوق‌های صدقات بزرگ،کوچک و متوسط شهرستان 5 هزار و 488 عدد است گفت: از ابتدای سال جاری 521 میلیون ریال صدقه از این صندوق‌ها جمع آوری شده است.

بصیری‌پور خارنشان کرد: روز گذشته 42 سبد غذایی که هر سبد به ارزش 200 هزار تومان بوده است بین اهالی روستاهای محروم ذکری و گل نی توزیع شده است.

مدیر کمیته امداد شهرستان درمیان با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون 656 نفر به اردو اعزام کرده‌ایم گفت: روز گذشته  80 نفر از زنان سرپرست خانوار و دختران تحت حمایت امداد به مشهد مقدس اعزام شدند و این اردوی 5 روزه با اعتبار 7 میلیون تومان انجام شده است.

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین