برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
23 اسف 1396 - 15:16
کد مطلب: 21111
فرماندار درمیان گفت: از ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل دستگیری قاچاقچیان ۴۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرنگار وحدت درمیان ؛ محمد بشیری‌زاده در شورای فرعی مبارزه با موادمخدر شهرستان درمیان از رشد 40 درصدی دستگیری قاچاقچیان موادمخدر نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبرداد و اظهارداشت: از ابتدای سال 3 مرحله پاک‌سازی نقاط آلوده، 6 مرحله پایش محورهای مواصلاتی و 4 مرتبه اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در شهرستان انجام شده که سبب دستگیری چندین نفر از سرشاخه‌های توزیع کننده موادمخدر صنعتی در شهرستان شده است.

وی افزود: اطلاع رسانی و آموزش مهارت‌های زندگی به خانواده‌ها در مبارزه با اعتیاد مفید و ضروری است و نباید انتظار داشت فعالیت فرهنگی در مبارزه با موادمخدر در کوتاه مدت به نتیجه برسد چرا که نتایج اقدامات فرهنگی در بلند مدت مشخص می‌شود.

فرماندار شهرستان درمیان بیان کرد: مهمترین رکن مبارزه با موادمخدر پیشگیری از اعتیاد و آگاه کردن مردم از عوارض آن است و نقش دستگاه‌های فرهنگی در این زمینه بسیار مهم و مفید است.

وی یکی از علت‌های اصلی گرایش جوانان به موادمخدر را دوستان ناباب ذکر کرد و گفت: مهمترین عامل گرایش این قشر به مصرف موادمخدر دوستان ناباب و نداشتن آگاهی لازم است که موجب شده تا جوانان بدون هیچ اطلاعی گرفتار اعتیاد شوند.

بشیری‌زاده با تاکید بر توجه به امر اشتغال بهبود یافتگان از اعتیاد بیان کرد: کارفرمایان با جذب افراد بهبود یافته در کارگاه‌های تولیدی می‌تواند 100 میلیون ریال به ازای هر نفر تسهیلات دریافت کنند.

فرماندار شهرستان درمیان، کاهش سن اعتیاد، افزایش نرخ شیوع اعتیاد در میان زنان، تغییر الگوی مصرف به مواد صنعتی در جامعه را نگران کننده دانست و افزود: خراسان جنوبی در همسایگی بزرگترین تولیدکننده موادمخدر در جهان قرار دارد  که تاکنون در مبارزه با موادمخدر ایران متحمل خسارت‌های مادی و معنوی بسیاری شده است.

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین