برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
21 اسف 1396 - 15:29
کد مطلب: 21108
رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: در نوروز سال ۹۷، چهار گروه جهادی میهمان و ۶۸ گروه جهادی میزبان به مناطق محروم خراسان‌جنوبی اعزام خواهند شد.

به گزارش خبرنگار وحدت درمیان ؛ مهدی هنری در نشست خبری اظهار داشت: بسیج سازندگی در سه حوزه اصلی عمرانی، محرومیت‌زدایی و خدمات‌رسانی فعالیت می‌کند.

وی افزود: همچنین سازمان بسیج سازندگی در حوزه‌های اقتصاد مقاومتی، توانمندسازی، اشتغال و اردوهای جهادی مشارکت دارد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه در سال جاری قریب به دو میلیارد و 100 میلیون تومان اعتبار از محل استانی و تملک دارایی استان داشته‌ایم، گفت: این میزان اعتبار برای 20 پروژه در راستای محرومیت‌زدایی با مشارکت قرارگاه جوادالائمه در سطح استان اجرایی شده است.

هنری عنوان کرد: همچنین بسیج سازندگی 50 پروژه محرومیت‌زدایی را با مشارکت قرارگاه خاتم‌الانبیاء با اعتباری بالغ بر دو میلیارد تومان تا فروردین سال 97 به بهره‌برداری خواهد رساند.

وی ادامه داد: طرح‌های محرومیت‌زدایی سازمان بسیج سازندگی با پیشرفت 90 درصدی روبه‌رو بوده است که در فروردین‌ماه سال جدید این طرح‌ها به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: برای اجرای برنامه‌های فرهنگی با قرارگاه مرکزی توافقاتی انجام داده‌ایم که در راستای این برنامه‌ها یک میلیارد تومان تعریف شده که طی سال آینده تأمین اعتبار خواهد شد.

هنری برنامه‌های فرهنگی، ورزشی و همایش‌های متعدد در حوزه بسیج سازندگی را از اقدامات سال جاری عنوان کرد و گفت: برای اولین بار همایش چوپانان را در استان داشتیم که همچنین در حوزه اقدامات فرهنگی محرومیت‌زدایی توافقاتی را با قرارگاه مرکزی منعقد کردیم که در سال 97 تخصیص پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اعتبارات حوزه عمرانی، گفت: قرارگاه پیشرفت و آبادانی با توجه به اینکه هدف آن توسعه روستاها است، در فاز اول پروژه قرارگاه پیشرفت و آبادانی 81 پروژه با اعتبار پنج میلیارد و 500 میلیون تومان را اجرایی کرده که با 75 درصد پیشرفت روبه‌رو بوده و تا اردیبهشت‌ماه سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: 50 درصد از اعتبارات برای اجرای پروژه‌ها از طریق خودیاری و سهم مردم است و 50 درصد دیگر اعتبارات سهم استان ما است.

هنری با بیان اینکه این پروژه‌ها 75 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، بیان کرد: تاکنون دو میلیارد تومان از سهم قرارگاه پیشرفت و آبادانی برای اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدایی محقق شده که این طرح‌ها تا اوایل اردیبهشت‌ماه به بهره‌برداری می‌رسد.

وی گفت: در سال جاری تفاهم‌نامه‌ای با آستان قدس رضوی برای اجرای 40 پروژه محرومیت‌زدایی با اعتبار یک میلیارد و 500 میلیون تومان مشارکتی منعقد شده که تاکنون 200 میلیون تومان آن را آستان قدس رضوی پرداخت کرده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: در حال حاضر آستان قدس رضوی به سه دهستان لانو، بندان شهرستان نهبندان و گزیک شهرستان درمیان خدمات فرهنگی ارائه می‌دهد.

هنری گفت: دهستان زیرکوه نیز طی یک ماه گذشته به خدمات فرهنگی آستان قدس رضوی اضافه شده است که در مجموع چهار دهستان از خدمات فرهنگی آستان قدس رضوی بهره می‌برند.

وی با اشاره به اینکه بسیج سازندگی تفاهم‌نامه‌ای با بانک انصار در سال 96 منعقد کرده است تا اعتباراتی را در حوزه محرومیت زایی هزینه کنند، افزود: در این راستا چهار باب مدرسه و سه خانه بهداشت احداث می‌شود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی به اولین واحد تولید قطعات بتنی در استان اشاره کرد و اذعان داشت: این واحد تولید قطعات بتنی طی دو ماه آینده سال جاری در خراسان‌جنوبی راه‌اندازی خواهد شد.

هنری با اشاره به اینکه در بحث اشتغال‌زایی 4 هزار و 800 نفر در حوزه‌های مرتبط با مشاغل خانگی و صنایع تبدیلی آموزش دیده‌اند، گفت: همچنین 346 واحد تاکنون با اعتبار 4 میلیارد تومان هزینه شده است.

وی بیان داشت: اشتغال‌زایی پرورش شترمرغ را در بشرویه و نهبندان داشته‌ایم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: تشکیل صندوق‌های روستایی در راستای ایجاد اشتغال از 4 ماه گذشته انجام شده است.

هنری با اشاره به مشکلات روستاییان، بیان کرد: اگر روستاییان ما در اجرای پروژه‌ها همکاری کنند اصل اقتصاد مقاومتی حل خواهد شد.

وی گفت: قرارگاه جوادالائمه با موضوع محلات آسیب‌پذیر شکل گرفته که در این محلات به 191 نفر از افراد آسیب‌پذیر آموزش مهارتی داده‌ایم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی اذعان داشت:در سال جاری مناطق آسیب‌پذیری مانند حاجی‌آباد را شناسایی کرده و در آن اقدامات فرهنگی انجام می‌دهیم.

هنری به اردوهای جهادی سال جاری اشاره کرد و گفت: طی این مدت 920 گروه جهادی بومی و 22 میهمان با 14 هزار نفر به مناطق محروم استان اعزام شده‌اند.

وی ادامه داد: در نوروز سال 97، چهار گروه جهادی میهمان و 68 گروه جهادی میزبان به مناطق محروم خراسان‌جنوبی اعزام خواهند شد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه برای هر گروه جهادی محدوده جغرافیایی مشخص شده است، بیان داشت: این گروه‌های جهادی در مناطق مشخص شده مستقر شده و برای سال‌های آینده نیز در همان مناطق فعالیت خواهند داشت.

هنری اضافه کرد: زیر ساخت طرح جی‌آی‌سی در استان انجام شده که این طرح به‌منظور تشکیل بانک اطلاعاتی جامع از نیازمندی‌ها در سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی گفت: اردوهای جهادی با هدف روحیه جهادی و خودسازی در بین اقشار مختلف جامعه اجرا می‌شود.

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین