برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
14 اسف 1396 - 15:38
کد مطلب: 21088
وحدت درمیان - امام جمعه شهرستان درمیان با بیان اینکه تصویب این طرح سبب جلب اعتماد عمومی می‌شود گفت: اقتدار قضایی و اجرای بدون تبعیض قانون و عدالت در قبال همگان می‌تواند از بروز آسیب در جامعه جلوگیری کند.

حجت‌الاسلام علیرضا حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار وحدت درمیان ؛ درباره طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان اظهار داشت: اگرچه تاکنون هم گوشه و کنار از مردم و برخی دلسوزان می‌شنویم که فساد سیستمی جامعه را فرا گرفته و لذا برای پاک کردن دامن نظام از  آلودگی احتمالی و قبل از آنکه نظام متهم به ناکارآمدی در مقابل فساد شود باید با اجرای این دو ماده  مهم قانون اساسی از نظام اسلامی رفع اتهام شود و نگذاریم زیاده خواهی عده‌ای اشرافیت طلب باعث صدمه به نظام شود.

امام جمعه درمیان گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی همواره بر اساس سخنان امام و رهبری تاکید بر آن بوده که انقلاب اسلامی انقلاب پابرهنگان و مستضعفان بوده اما امروزه شاهدیم که کاخ نشینان حکومت را در دست گرفته و شاهد فساد در سیستم حکومتی هستیم و این فساد و این حکومت کاخ نشینان چه تاثیری بر اعتماد مردم داشته و باید در راستای اعتمادسازی و فرصت‌سازی به‌منظور امیدبخشی به مردم چه اقداماتی را در پیش گرفت.

حسینی افزود: اقتدار قضایی و اجرای بدون تبعیض قانون و عدالت در قبال همگان می‌تواند از بروز این آسیب جلوگیری کند البته نظام قضایی کشور نیز باید مستقل باشد و از نگاه حزبی و سیاسی مبری باشد.

وی اظهار داشت: قطعا تصویب و اجرای این طرح باعث جلب اعتماد عمومی خواهد بود هر چند عده‌ای در دو دهه گذشته و اگر چه از سر دلسوزی اما نابخردانه معتقد بوده و هستند که پرداختن به فسادهای برخی مسئولین باعث سوءاستفاده دشمن و آبروریزی و تضعیف نظام است اما بارها گفته‌ایم اتفاقا برعکس مردم اگر ببینند که سیستم نظارتی و قضایی کشور بدون مماشات و مساوی با همگان برخورد می‌کند هم اعتماد و هم حمایت می‌کنند.

امام جمعه درمیان افزود: معتقدم شرایط فعلی کشور به گونه‌ای است که حتی بدون تصویب این گونه طرح‌ها، خود مردم و پابرهنگان پس از قطع امید از نهادهای مربوط، قانون و عدالت را اجرا خواهند کرد.

حسینی ادامه داد: در صورت ادامه این روند و عدم تحقق مطالبات به حق مردم و اجرای عدالت در قبال مفسدین اقتصادی مطمئن باشید به قول بیرجندی‌ها کتاب سخت می‌نویسد همین مردم که حاضرند جان خود را فدای انقلاب و رهبری کنند برای پاک کردن دامن انقلاب و نظام اسلامی از خودکامگان مرفه اقدام خواهند کرد و کاخ‌ها را بر سرشان خراب خواهند کرد.

وی بیان کرد: این همان نشانه‌های وجود فساد سیستمی و شبکه‌ای است و بالاخره کسانی که با طیب خاطر فساد و چپاول می‌کنند و با پررویی طالب پست و مقام‌ها نیز هستند قطعاً روابط و اطمینان خاطر و چه بسا پشتوانه‌های گردن کلفتی داشته باشند اینجاست که فرق بین عمل و شعار را در عملکرد نهادهای مسئول خواهیم دید و این خود یک آزمون بزرگ و مهم برای راستی آزمایی کسانی است که شعار عدالت و حمایت از مردم سر می‌دادند.

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین