برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
14 اسف 1396 - 15:29
کد مطلب: 21086
وحدت درمیان - مرحله شهرستانی المپیاد طرح ملی دادرس با شرکت هشت تیم شامل 112 نفر از برگزیدگان مرحله آموزشگاهی در درمیان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار وحدت درمیان ؛ سرپرست جمعیت هلال احمر درمیان روز دوشنبه در آیین برگزاری این المپیاد در جمع خبرنگاران گفت: در این المپیاد دانش آموزان علاوه بر رقابت در آزمون کتبی در چهار عنصر ارزیابی مصدوم، احیای قلبی و ریوی، حمل مصدوم و پناهگیری در نقاط امن و خروج ایمن به رقابت پرداختند.

جواد مرادی بیان کرد: در این المپیاد 56 نفر از دانش آموزان دختر در چهار تیم شرکت کردند که آموزشگاه فاطمه الزهرا (س) طبس، شهید جزیکی گزیک و پروین اعتصامی اسدیه به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

وی افزود: همچنین 56 دانش آموز پسر در چهار تیم با هم به رقابت پرداختند که آموزشگاه وحدت اسلامی طبس، شهید باهنر اسدیه و شهید سالاری اسدیه به ترتیب اول تا سوم شدند.

وی اظهار کرد: تیم های نخست مرحله شهرستانی به المپیاد استانی که اردیبهشت ماه سال آینده در مرکز استان برگزار می شود، اعزام خواهند شد.

سرپرست جمعیت هلال احمر درمیان گفت: طرح دادرس برای آماده سازی دانش آموزان در مواجهه با حوادث و بلایای طبیعی است و کنترل علایم حیاتی، احیای قلبی ریوی، پانسمان، آتل بندی، اسکان اضطراری، پناه گیری و تخلیه اضطراری، اطفاء حریق و حمل مصدوم از مراحل عملی این طرح در مدارس بوده است.

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین