برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
14 اسف 1396 - 11:29
کد مطلب: 21081
وحدت درمیان - فرماندار درمیان گفت: صنایع دستی شهرستان درمیان جنبه‌های شاخص جهانی دارد بنابراین باید از این ظرفیت‌ها برای ایجاد اشتغال پایدار استفاده کرد.

به گزارش خبرنگار وحدت درمیان ؛ محمد بشیری‌زاده در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان درمیان اظهار داشت: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین کارگروه‌های ستاد اقتصاد مقاومتی است باید مشکلات موجود در واحدهای تولیدی را احصاء و برطرف کند.

وی با اشاره به اهمیت این کارگروه برای حل مشکل تولیدکنندگان در راستای اشتغالزایی گفت: مهمترین وظیفه این کارگروه، رفع موانع تولید و حمایت از آن است و ضروری است دستگاه‌های اجرایی با تدبیر و چاره اندیشی موانع را از مقابل سرمایه گذاران و واحدهای تولیدی بردارند.

 

صنعت فرش و صنایع دستی از مهم‌ترین بخش‌های مولد شهرستان درمیان است

فرماندار درمیان با بیان اینکه صنعت فرش و صنایع دستی از مهم‌ترین بخش‌های مولد شهرستان درمیان است گفت: تقویت صنایع دستی در توانمندسازی اشتغال زنان روستایی درمیان نقش موثری دارد.

بشیری‌زاده با بیان اینکه صنایع دستی یکی از حوزه‌های اقتصادی درآمدزا است و توسعه آن در اشتغالزایی و توسعه پایدار منطقه نقش تعیین کننده دارد بیان کرد: شهرستان درمیان در زمینه صنایع دستی از توانمندی و ظرفیت بالایی برخوردار است که توسعه آن به اشتغال و معیشت مرزنشینان کمک شایانی خواهد کرد.

وی افزود: صنایع دستی روستاهای خیرآباد و اشک بسیار متنوع و خوب است و باید برای فروش این محصولات بازاریابی مناسبی انجام شود.

فرماندار درمیان خاطرنشان کرد: از 15 لغایت 18 اسفند ماه غرفه‌ای از محصولات و صنایع شهرستان درمیان در نمایشگاه بین‌المللی تهران خواهیم داشت و همین طور از 4 لغایت 12 فروردین نیز در نمایشگاه بین‌المللی مشهد غرفه‌ای به شهرستان درمیان اختصاص داده شده است و باید از این فرصت‌ها حداکثر استفاده را ببریم و امکانات، محصولات کشاورزی، صنایع دستی و ظرفیت‌های شهرستان را معرفی کنیم.

 

ثبت نام 23 واحد تولیدی شهرستان در سامانه بهین‌یاب

مسئول نمایندگی صنعت، معدن و تجارت شهرستان درمیان نیز در این جلسه اظهار داشت: از ابتدای سال جاری 23 واحد تولیدی در سامانه بهین‌یاب ثبت نام کرده و  بعد از بررسی در کارگروه استان به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات معرفی شدند.

علی‌محمد بیجاری افزود: کارخانه سیمان باقران یکی از 33 طرح مهم ملی و سه طرح مهم استانی است که مسائل و مشکلات این کارخانه در کارگروه استانی مطرح شده و 200 میلیارد ریال اعتبار برای آن در نظر گرفته شده که تاکنون 120 میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

 

صدور 3 فقره پروانه بهره‌برداری معدنی در شهرستان

وی اظهار داشت: این کارخانه با سرمایه گذاری 520 میلیارد تومان و ظرفیت اشتغال 350 نفر به صورت مستقیم با ظرفیت تولید یک میلیون تن سیمان در سال در فروردین ماه امسال به بهره‌برداری رسیده است.

مسئول نمایندگی صنعت، معدن و تجارت شهرستان درمیان یادآور شد: در سال جاری دو طرح صنعتی بتن آماده و تیرچه و بلوک و کوره آجرپزی صنعتی در هفته دولت با سرمایه‌گذاری 12 میلیون و 900 هزار ریال و اشتغال مستقیم 22 نفر به بهره‌برداری رسیده است.

بیجاری خاطرنشان کرد: 2 فقره جواز تاسیس صنعتی در زمینه فرآوری سنگ‌های تزئینی و محصولات بتنی با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری 7 میلیون و 100 هزار ریال و با اشتغال 11 نفر در سال جاری صادر شده است.

وی با بیان اینکه مجموع اشتغالزایی این مرکز در سال جاری 92 نفر بوده است گفت: صدور 3 فقره پروانه بهره‌برداری معدنی در زمینه استخراج سنگ آهک، سنگ گچ، مرمر و مرمریت با ذخیره قطعی 92 میلیون و 817 هزار تن و سرمایه گذاری 21 میلیون 237 هزار ریال و اشتغال 59 نفر در سال جاری انجام شده است.

 

صدور 6 فقره پروانه اکتشاف معدنی در شهرستان

مسئول نمایندگی صنعت، معدن و تجارت شهرستان درمیان بیان کرد: بهره‌برداری از معدن مرم و مرمریت تنگل دراز در دهه فجر، صدور 6 فقره پروانه اکتشاف معدنی در زمینه استخراج، گرانیت، سنگ لاشه، مرمریت و معرفی 8 واحد صنعتی و معدنی برای دریافت تسهیلات از محل تفاهم نامه‌های چهارجانبه از دیگر اقدامات صنعت و معدن تجارت شهرستان درمیان است.

در ادامه این جلسه سرمایه گذاران به شرح مشکلات کسب و کار خویش پرداختند و درخواست‌های خود را از مسئولان مطرح کردند و وضعیت کارفرمایان توسط کارگروه به صورت جداگانه بررسی شد.

فرماندار شهرستان نیز از دستگاه‌های اجرایی درخواست کرد تمام توان خود را برای رفع مشکلات سرمایه گذاری در شهرستان به کار بگیرند و خواستار بررسی‌های میدانی در راستای کمک به امر تولید و سرمایه‌گذاری در شهرستان و دعوت دهیاران برای مطرح کردن مشکلات در جلسه بعدی کارگروه شد.

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین