برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
5 اسف 1396 - 13:06
کد مطلب: 21045
وحدت درمیان - ۲ دوره کلاس آموزشی بیماری بروسلوز و بهداشت شیر جهت افزایش سطح اگاهی عمومی بانوان در روستای حاج عطا از توابع شهرستان درمیان برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار وحدت درمیان :  دکتر مدرسی در این خصوص گفت: در این دوره بانوان روستایی با راههای انتقال، پیشگیری و کنترل بیماری بروسلوز و بهداشت شیر  آشنا شدند.

 وی به اهمیت بحث آموزش در جهت پیشگیری از بیماریهای مشترک اشاره کرد و یاداور شد: آموزش بانوان روستایی  نقش بسزایی در کنترل بیماری های مشترک  بین انسان و دام دارند.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان درمیان افزود: یکی ازمهمترین بیماریهایی که می تواند سلامت اشخاص را به خطر بیندازد بیماری بروسلوز(تب مالت) بوده که ا ز طریق مصرف شیر آلوده به انسان منتقل می شود و درمان آن نیز طولانی و پر هزینه می باشد.از این رو آشنایی افراد با این بیماریها ،نحوه پیشگیری،کنترل ومبارزه با آنها به افراد آموزش داده می شود تا در صورت امکان از شیوع برخی بیماریها و انتقال آن به انسانها جلوگیری گردد.

دکتر مدرسی از برپایی دوره های آموزشی و ترویجی در سطح شهرستان خبر داد و گفت: یکی از رسالتهای دامپزشکی آشنایی مردم خصوصا اهالی مناطق روستایی و عشایری با بیماریها و راههای کنترل و مبارزه با آن از طریق برپایی دوره های آموزشی می باشد که می تواند به حد چشمگیری درکاهش بسیاری از آسیبها و بیماریها نقش داشته باشد.

نظر شما

آخرین عناوین