برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
30 بهم 1396 - 15:18
کد مطلب: 21036
وحدت درمیان - فرماندار درمیان از احداث ۲ نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگابایتی خبر داد و گفت: اعتبارات فراگیر شهرستان درمیان ۱۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان با سود ۱۱ درصد بوده است.

به گزارش خبرنگار وحدت درمیان : محمد بشیری‌زاده ظهر امروز در جلسه کمیته اشتغال شهرستان درمیان اظهار داشت: تسهیلات اشتغال مناسبی برای روستائیان و عشایر در نظر گرفته شده است و در این جلسه طرح‌های متقاضیان این تسهیلات مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی افزود: اعتبارات فراگیر شهرستان درمیان 11 میلیارد و 100 میلیون تومان با سود 11 درصد بوده است.

فرماندار درمیان با بیان اینکه اعتبارات تسهیلات اشتغال پایدار روستای و عشایری شهرستان نیز بر اساس طرح‌های معرفی شده خواهد بود گفت: تاکنون 94 طرح در راستای طرح‌های جهاد کشاورزی و 20 طرح از صنعت و معدن در سامانه ثبت نام کرده‌اند و در حال طی مراحل دریافت تسهیلات و بررسی طرح هستند.

بشیری‌زاده با اشاره به سرمایه‌گذاری 40 میلیارد تومانی بخش خصوصی در بحث تولید انرژی خورشیدی گفت: به دلیل وجود کارخانه سیمان باقران در شهرستان 2 نیروگاه 10 مگابایتی تاسیس خواهد شد.

وی افزود: پیگیری‌های استاندار خراسان جنوبی در زمینه تعیین تکلیف شدن کارخانه قند قهستان نیز ادامه دارد و با سازمان همیاری شهرداری‌ها در حال مذاکره هستیم.

فرماندار درمیان بیان کرد: شهرستان مرزی درمیان در بن بست قرار دارد و باید کاری کنیم که از این بن‌بست رها شود و وضعیت اشتغال این شهرستان رونق بگیرد و هیچ طرحی برگشت نخورد.

بشیری‌زاده افزود: طرح‌های ارائه شده بسیار کارآمد و خوب است مانند طرح‌های دامپروری عشایری و طرح قالیبافی که در راستای احیای فرش قهستان با اشتغال 20 نفر ارائه شده  و طرح احداث جایگاه سوخت داخل اتاقک در روستای نوغاب سازنده است.

وی خاطرنشان کرد: کارگروه اشتغال یک کارگروه سازنده است و همه اعضا موظفند در این جلسه حضور یابند و بانک‌های عامل نیز باید با متقاضیان همکاری لازم را در روند اعطای تسهیلات داشته باشند.

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین