برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
29 بهم 1396 - 19:18
کد مطلب: 21020
وحدت درمیان - فرماندار درمیان گفت: روستای تاریخی فورگ و قلعه فورگ در چند سال گذشته بیشترین گردشگر را جذب کرده و آماده سازی اقامتگاه بوم گردی برای پذیرایی از مسافران و گردشگران نوروزی ضروری است.

به گزارش خبرنگار وحدت درمیان : محمد بشیری زاده روز یکشنبه در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان درمیان افزود: برای معرفی ظرفیت های گردشگری شهرستان ایام نوروز بهترین فرصت است که باید مسئولان از این فرصت به نحو احسن استفاده کنند.

وی تصریح کرد: ظرفیت های محلی، گردشگری و فرهنگی بالایی در شهرستان مرزی درمیان وجود دارد که تاکنون کمتر به آنها پرداخته شده است.

وی گفت: تاکنون 300 اثر تاریخی در شهرستان درمیان شناسایی و از این تعداد 283 اثر در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

فرماندار درمیان افزود: درخت چنار دوشنگان بنابر نظر کارشناسان حدود 750 سال سن دارد و جزو درختان کهنسال با ارزش چنار کشور است.

وی فرهنگ جامعه عشایری درمیان، جاذبه های زیست محیطی روستاها از جمله باغ ها و چشمه‌ آب گرم، موسیقی بومی و محلی و صنایع دستی را از دیگر جاذبه های گردشگری این شهرستان ذکر کرد.

بشیری زاده بیان کرد: منطقه حفاظت شده درمیان دارای جاذبه‌های طبیعی و زیست محیطی منحصر به فرد است که برای جذب گردشگر نیازمند معرفی بیشتر است و طبیعت زیبا و زیستگاه ‌های متنوع و حیات وحش شهرستان، سرمایه مناسبی برای توسعه گردشگری است.

وی با تاکید بر پیش بینی اسکان مسافران نوروزی در تمامی روستاهای هدف گردشگری، بناهای تاریخی و امامزادگان گفت: زیباسازی معابر شهرها و روستاهای هدف گردشگری برای ایام نوروز در دستور کار شهرداران و دهیاران قرار گیرد.

وی از مسئولان خواست برای فروش مناسب تر صنایع دستی بازارچه های صنایع دستی در ورودی شهرها و روستاهای هدف گردشگری پیش بینی شود.

نظر شما

آخرین عناوین