برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
29 بهم 1396 - 14:18
کد مطلب: 21019
وحدت درمیان - فرماندار درمیان گفت: از مجموع ۳۰۰ اثر تاریخی شناسایی شده در شهرستان مرزی درمیان ۲۸۳ اثر ثبت ملی شده است.

به گزارش خبرنگار وحدت درمیان : محمد بشیری‌زاده ظهر امروز در ستاد هماهنگی خدمات سفر ویژه نوروز 97 شهرستان درمیان اظهار داشت: تاکنون 300 اثر تاریخی در شهرستان درمیان شناسایی شده و از این تعداد 283 اثر در فهرست آثارملی ثبت شده است.

وی افزود: شهرستان درمیان دارای سه اثر طبیعی از جمله چنار 750 ساله دوشنگان است.

فرماندار درمیان با اشاره به جاذبه‌های گردشگری مختلف شهرستان گفت: جاذبه‌های زیست محیطی روستاها مانند باغ‌ها و چشمه‌های آبگرم، موسیقی بومی و محلی، صنایع دستی، فرهنگ خاص جامعه عشایری از جمله این ویژگی‌های منحصربفرد است.

بشیری‌زاده  با بیان اینکه روستای تاریخی فورگ از جمله مهمترین جاذبه‌های گردشگری شهرستان محسوب می‌شود گفت: در سال‌های گذشته این روستا بیشترین بازدید کننده را داشته لذا آماده‌سازی اقامتگاه بومگردی در این روستا برای پذیرایی از مسافران و گردشگران نوروزی ضروری است. 

وی یادآورشد: منطقه حفاظت شده درمیان زیستگاه قوچ و میش اوریال است و با توجه به منحصر به فرد بودن این منطقه و وجود گونه‌های متعدد و متنوع جانوری و گیاهی اقدامات لازم برای معرفی هر چه بهتر و بیشتر این منطقه به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری استان ضروری است.

فرماندار درمیان از برپایی بازارچه‌های صنایع دستی و سوغاتی محلی درمیان به منظور عرضه صنایع دستی به مسافران و گردشگران در تعطیلات نوروزی سال آینده خبر داد و افزود: رفع نواقص محورهای مواصلاتی شهرستان و ایجاد پست‌های هلال احمر و انتظامی در مبادی ورودی و خروجی شهرها از دیگر اقدامات و اولویت‌های اعضای ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان درمیان در نوروز 97 است.

بشیری‌زاده با تاکید بر پیش بینی اسکان مسافران در تمام روستاهای هدف گردشگری، بناهای تاریخی و امامزادگان شهرستان افزود: باید زیباسازی معابر شهرها و روستاهای هدف گردشگری شهرستان برای ایام نوروز در دستور کار شهرداران و دهیاران قرار گیرد.

وی با اشاره به افزایش تقاضای عمومی برای بسیاری از کالاها و خدمات در ایام پایانی سال و همزمان با فرارسیدن تعطیلات نوروزی بیان کرد: دستگاه‌های مسئول باید بر تشدید نظارت و بازرسی‌ها بر عرضه کنندگان کالاها و خدمات پر مصرف اهتمام جدی داشته باشند.

 انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین