برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
23 بهم 1396 - 21:32
کد مطلب: 21011
فرماندار شهرستان درمیان : توسعه آموزش و پرورش در مناطق روستايي يکي از محور هاي اصلي توسعه پايدار در شهرستان مرزي درميان است.

به گزارش خبرنگار وحدت درمیان ؛ محمد بشیری زاده عصرامروز در مراسم تکریم و معارفه مدیرآموزش و پرورش شهرستان درمیان اظهار داشت: آموزش و پرورش شهرستان درمیان در سالهای اخیر پیشرفت چشمگیری داشته و اجرای برنامه های اثرگذار دولت در بخش تعلیم و تربیت و تحقق تحول بنیادین آموزش و پرورش از مهم ترین اهداف آموزش و پرورش شهرستان درمیان بوده است.

وی افزود: شورای آموزش و پرورش شهرستان درمیان بهترین رتبه را در سطح استان خراسان جنوبی داشته است و از آنجایی که آموزش و پرورش یک نهاد مردمی است و به همه تعلق دارد باید در راستای اعتلای آن همکاری و مساعدت همه جانبه داشته باشیم.

فرماندار درمیان گفت: خدمت رسانی بهترین نعمت است و عمر خدمتگزاری کوتاه است بنابراین  باید سیاسی کاری ها را کنار بگذاریم و از خدمت رسانی به مردم محروم شهرستان مرزی غافل نشویم زیرا ما در این منطقه نماد دولت هستیم .

وی اصلی ترين عنصر نظام تعليم و تربيت را برنامه ريزي صحيح و اصولي دانست و افزود: توسعه آموزش و پرورش در مناطق روستايي يکي از محور هاي اصلي توسعه پايدار در شهرستان مرزي درميان است.

فرماندار درمیان تاکید کرد: همه موظفند به دستگاه عظيم تعليم و تربيت كمك كنند و در ارتقاء شاخص هاي تعليم و تربيت در اين شهرستان مرزي مشاركت داشته باشند.

 

امام جمعه اهل سنت درمیان نیز در این جلسه گفت: علم ثروتی است که نه دزدیده می شود،نه می سوزد و نه از بین می رود بلکه نجات دهنده است.

مولوی سیداحمد عبدالهی با بیان اینکه بقاء مخصوص خداوند است گفت:  این جابه جایی ها در پست ها همیشگی است و پست ها گذرا ولی خدمات ماندگار است و پست ها را باید بر اساس شایستگی و لیاقت افراد واگذار کرد .

وی افزود: شهرستان درمیان دارالتقریب و از نظر وحدت مثال زدنی است و این وحدت و یکپارچگی زمانی حفظ می شود که از همه کسانی که صلاحیت اداره امور را دارند چه شیعه و چه سنی در مناصب استفاده شود .

امام جمعه اهل سنت درمیان با اشاره به حضور پرچشمگیر جمعیت در راهپیمایی 22 بهمن امسال گفت: اتحاد و انسجام دربین مردم این شهرستان مثال زدنی است و با وجود اینکه شهرستان درمیان از نظر تعداد دانش آموز  رتبه سوم استان را دارد  و انتظار می رود در آموزش و پرورش نیز از افراد آگاه و تحصیل کرده اهل سنت استفاده بیشتری صورت گیرد.

عبداللهی بیان داشت: حیف است که این وحدت خدشه ببیند زیرا دشمن ما که از تهدید نظامی عاجز است رو آورده به تفرقه افکنی وبزرگنمایی مشکلات اقتصادی تا مردم را ناامید و به نظام بدبین کند.

در پایان این مراسم از زحمات حسین مهرانفر تجلیل شد و نجفعلی مقیمی به عنوان مدیر جدید آموزش و پرورش شهرستان درمیان معرفی شد.

نظر شما

آخرین عناوین