برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
23 بهم 1396 - 20:12
کد مطلب: 21006
فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری: از امروز 100 نفر پزشک و پیراپزشک در قالب 15 تیم متخصص قلب، اعصاب روان، کودک و زنان، چشم و غیره در بیمارستان اسدیه شهرستان درمیان و به مدت یک هفته به ارائه خدمات خواهند پرداخت.

به گزارش خبرنگار وحدت درمیان ؛ سردار حسن رجب زاده صبح امروز در افتتاحیه طرح جهاد پزشکی میلاد تا میلاد شهرستان درمیان اظهارداشت: راهپیمایی 22 بهمن با حضور مردم تماشایی شد.

وی هدف آمریکا از انتقال داعش به افغانستان را تأمین امنیت اسرائیل و نا امن کردن کشورمان عنوان کرد و افزود: تامین امنیت اصلی ترین رسالت این قرارگاه و محرومیت زدایی دومین ماموریت این قرارگاه است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری تصریح کرد: تاکنون در زمینه های آبخیزداری،کانال کشی،دیوار ساحلی و لایه روبی اقداماتی انجام شده و بیش از 87 پروژه محرومیت زدایی در مناطق مرزی تحویل شده است.

رجب زاده افزود: همچنین از ابتدای امسال تاکنون 100 سری جهیزیه در این مناطق توزیع شده و 100 سری دیگر نیز در آینده نزدیک توزیع خواهد شد و همچنین بسته های آموزشی و توزیع بسته های حمایتی و غذایی نیز دیگر اقدامات این قرارگاه بوده است.

وی با بیان اینکه تاکنون در استان هرمزگان و سیستان بلوچستان این طرح اجرا شده است گفت: قرار است تا میلاد حضرت محمد (ص) در سال آینده 12 بیمارستان تخصصی در استان های مرزی کشور برپا شود.

رجب زاده با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه های سلامت بیان کرد: بیش از 7 هزار و 200 نفر در روستاهای مرزی غربالگری شده اند و این غربالگریها بیماران بعضی روستاها که در حوزه بینایی و دندان مشکلات زیادی داشتند شناسایی شدند و این غربالگری ها برای برنامه ریزی در حوزه سلامت مفید خواهد بود.

وی اظهار کرد: از امروز 100 نفر پزشک و پیراپزشک در قالب 15 تیم متخصص قلب، اعصاب روان، کودک و زنان، چشم و غیره در بیمارستان اسدیه شهرستان درمیان و به مدت یک هفته به ارائه خدمات خواهند پرداخت.

سردار رجب‌زاده با بیان اینکه سعی بر این است که این برنامه‌ها در شهرستان‌های مرزی ادامه داشته باشد و افراد بیشتری از این خدمات بهره‌مند شوند ادامه داد: از جمله سیاست‌های برنامه‌های ثابت تخصصی شناسایی و درمان بیماری های خاص است.

وی با اشاره به اینکه قرارگاه عملیاتی شهید ناصری استان از ابتدای امسال با سه هدف تامین و تثبیت امنیت، محرومیت زدایی و مردم یاری و ارائه خدمات فرهنگی و سلامت در استان راه اندازی شد، اضافه کرد: در زمینه تامین امنیت بیش از 200 نفر از افراد بسیجی بومی شهرستانهای مرزی جذب و برای تثبیت امنیت در نقاط مرزی مستقر شده اند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری ادامه داد: بنا به تاکیدات رهبری باید هر آنچه در توان داریم پای انقلاب بگذاریم.

نظر شما

آخرین عناوین