برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
فرمانده قرارگاه شهید ناصری خراسان جنوبی خبر داد
حضور تیم 100 نفره پزشکان برای درمان رایگان بیماران شهرستان مرزی درمیان
18 بهم 1396 - 15:23
کد مطلب: 20982
فرمانده قرار گاه شهید ناصری خراسان جنوبی گفت: تیم پزشکی که حدود ۱۰۰ نفر خواهند بود دارای پزشکانی مجرب برای درمان بیماران روستاهای شهرستان درمیان در ۱۴ تخصص هستند که در شهرستان درمیان به صورت رایگان به بیماران خدمات خواهند داد.

به گزارش وحدت درمیان به نقل از خاورستان ؛ سردار حسن رجب‌زاده فرمانده قرارگاه شهید ناصری خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: قرارگاه ثامن الائمه ۲ که اخیرا به قرارگاه شهید ناصری تغییر نام پیدا کرده است در خراسان جنوبی از ابتدای سال جاری مستقر شده است.

 

وی افزود: قرارگاه عملیاتی شهید ناصری طی ۱۰ ماه گذشته از سال جاری تاکنون اقدامات زیادی در چهار شهرستان مرزی خراسان جنوبی انجام داده که همه در راستای محرومیت‌زدایی بوده است.

 

فرمانده قرارگاه شهید ناصری خراسان جنوبی بیان کرد: از مهم‌ترین اقداماتی که در زمینه محرومیت‌زدایی انجام شده، در زمینه‌های آبخیز و آبخوان‌داری، کانال کشی، دیوار ساحلی و لایه‌روبی بوده و تاکنون ۸۵ پروژه انجام و تحویل شده است.

 

سردار رجب‌زاده به فعالیت‌های فرهنگی این قرارگاه اشاره کرد و گفت: تاکنون ۱۰۰ سری جهیزیه به نوعروسان داده شده و قرار است به زودی ۱۰۰ سری جهیزیه دیگر آماده و به نوعروسان بدهیم، و همچنین بسته‌های آموزشی و توزیع بسته‌های حمایتی و غذایی از دیگر اقدامات این قرارگاه بوده است.

 

وی عنوان کرد: با استقرار قرارگاه مردم‌پایه شهید ناصری در چهار شهرستان مرزی خراسان جنوبی تاکنون ۲۲۰ نفر بومی منطقه جذب شده‌اند.

 

فرمانده قرارگاه شهید ناصری به فعالیت‌های عملیاتی این قرارگاه در منطقه اشاره کرد و گفت: تمیرین‌های تاکتیکی ازجمله برنامه‌های قرارگاه است که آخرین تمرین تاکتیکی محور امام علی (ع) شب گذشته در منطقه به پایان رسیده است.

 

سردار رجب‌زاده عنوان کرد:ماموریت رزمی محورهای عملیاتی در راستای پدیده‌های نوظهور است که عمده پدیده‌های نوظهور را با توجه به شرایط خاص منطقه امروز در کشور افغانستان شاهد آن هستیم و خراسان جنوبی به دلیل نزدیکی با مرز افغانستان نیاز است در همه زمینه‌ها آماده باشد.

 

وی با اشاره به مشکل آب در روستاهای مرزی گفت: در زمینه آبخوان‌داری، آبخیزداری، دیوارهای ساحلی و سایر موارد در روستاهای مرزی اقدامات خوبی انجام شده است.

 

فرمانده قرارگاه شهید ناصری در خصوص برنامه‌های قرارگاه شهید ناصری در حوزه سلامت خاطرنشان کرد: برای اولین بار در خراسان جنوبی در شهرستان مرزی درمیان با همکاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، بسیج جامعه پزشکی و نیروی زمینی سپاه پاسداران و بهداری شمال شرق کشور، تیم پزشکی در شهرستان مرزی درمیان مستقر خواهد شد.

 

سردار رجب‌زاده ادامه داد: این تیم پزشکی که حدود ۱۰۰ نفر خواهند بود دارای پزشکانی مجرب برای درمان بیماران روستاهای شهرستان درمیان در ۱۴ تخصص هستند که از ۲۳ بهمن به مدت یک هفته در محل بیمارستان خاتم الانبیاء شهر اسدیه به صورت رایگان به بیماران خدمات خواهند داد.

 

وی گفت: در حال حاضر از ۱۴ تا ۱۸ بهمن‌ماه تیم پزشکی برای غربال گری و شناسایی بیماران در شهرستان مرزی درمیان بوده و تاکنون بیش از ۷۰ روستا را بررسی کرده و کار غربال گری ۵ هزار و ۵۰۰ بیمار را انجام داده است.

 

فرمانده قرارگاه شهید ناصری اظهار کرد: این بیمارستان ثابت تخصصی که با همکاری پزشکان بیمارستان امام حسین (ع) و مرکز بهداری شمال شرق به عنوان بهترین تیم پزشکی و مجرب هستند، در شهرستان درمیان برپا خواهد شد.

 

سردار رجب‌زاده اضافه کرد: تاکنون در سطح کشور در شهرهای راسک، جاسک و برای اولین‌بار در خراسان جنوبی و شهرستان مرزی درمیان به مردم محروم و مرزی این شهرستان خدمات خواهند داد.

 

وی اظهار کرد: با مسئولان ذی‌ربط صحبت شده و قرار است برای روستاهای مرزی که مشکل ایاب و ذهاب دارند، سرویس در نظر گرفته شود.

 

فرمانده قرارگاه شهید ناصری عنوان کرد: به دلیل کم بودن مدت زمان حضور پزشکان در شهرستان مرزی درمیان و بالا بودن جمعیت مراجعه کننده از اکنون طرح غربال‌گری آغاز شده و این کار جهت ارجاع بیمارانی که نیاز به تخصص دارند در حال انجام است.

 

سردار رجب‌زاده افزود: سعی بر این است که این برنامه‌ها در شهرستان‌های مرزی ادامه داشته باشد و افراد بیشتری از این خدمات بهره‌مند شوند.

 

وی خاطرنشان کرد: از جمله سیاست‌های برنامه‌های ثابت تخصصی شناسایی و درمان بیماری های خاص است.

 

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین