برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
18 بهم 1396 - 13:10
کد مطلب: 20980
مدیرکل میراث فرهنگی خراسان جنوبی گفت: حوزه گردشگری نیاز به توجه بالایی دارد و در شهرستان درمیان از ابتدای سال ۲۶۰ میلیون تومان در این حوزه هزینه شده است.

به گزارش وحدت درمیان ؛ حسن رمضانی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: اعتبارات این حوزه در مقایسه با سالیان قبل افزایش چشمگیری داشته است و از مانده اعتبارات سال قبل 650 میلیون تومان برای مرمت بناهای تاریخی و 260 میلیون تومان در بخش گردشگری هزینه شده است.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون دو بازارچه ثابت صنایع دستی و یک نمایشگاه صنایع دستی در ایام نوروز در شهرستان درمیان ایجاد کردیم.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان جنوبی با بیان اینکه 19 دروره آموزش صنایع دستی با شرکت 190 نفر از ابتدای سال در شهرستان درمیان برگزار شده است گفت: برگزاری دوره‌های پارچه بافی، سوزن دوزی، چرم دوزی و حوله بافی از جمله این رشته‌ها بوده است.

رمضانی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 12 مورد صدور پروانه تولیدانفرادی در شهرستان درمیان داشته‌ایم که تا پایان سال 15 مورد دیگر نیز اضافه خواهد شد.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال 18 مورد اشتغالزایی در شهرستان درمیان داشته‌ایم افزود: 350 میلیون ریال در قالب کارگاه صنایع دستی تسهیلات پرداخت شده و 23 نفر نیز به صورت انفرادی برای دریافت تسهیلات در قالب مشاغل خانگی به بانک معرفی شده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر 20 واحد بوم‌گردی در استان وجود دارد بیان کرد: در حوزه گردشگری 2 واحد بومگردی در روستای فورگ شهرستان درمیان در مراحل پایانی کار قرار دارد و از محل تسهیلات بوم‌گردی نیز 50 میلیون تومان تسهیلات اعطا شده است و همچنین یک مسجد تاریخی در روستای مسک شهرستان نیز مرمت و بازسازی شده است.

رمضانی خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر شاهد ورود تعداد زیادی گردشگر خارجی به شهرستان درمیان به مقصد روستای فورگ بوده‌ایم که ضروری است زیرساختهای لازم برای این مهم در این روستا ایجاد شود.

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین