برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
12 بهم 1396 - 15:06
کد مطلب: 20943
فرماندار درمیان حمایت از واحدهای تولیدی، جلوگیری از تعطیلی آنها و بررسی علت توقف واحدهای تولیدی را از اولویت های شهرستان دانست و گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو رفع موانع تولید است.

به گزارش  خبرنگار وحدت درمیان ؛ محمد بشیری زاده روز پنجشنبه در نشست کارگروه رفع موانع تولید شهرستان درمیان افزود: فعال کردن واحدهای تولیدی راکد از اصلی ترین ماموریت های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و سیاست های دولت در زمینه اقتصاد مقاومتی باید برای تسهیل و رفع چالش ها و موانع موجود در پیشروی بخش های تولیدی شهرستان اقدامات سازنده و عملی در دستور کار مسئولان قرار گیرد.
وی با بیان اینکه در روستاهای درمیان ظرفیت خوبی برای ترویج صنایع دستی وجود دارد گفت: حمایت از تولیدکنندگان صنایع دستی و بازاریابی برای فروش محصولات آنان ضروری است.
فرماندار درمیان افزود: منطقه قهستان این شهرستان در تولید فرش دستباف شهرت جهانی دارد و در گذشته بیشترین اشتغال منطقه در این صنعت بوده است.
وی با بیان اینکه صنعت فرش و صنایع دستی از مهمترین بخش های مولد درمیان است گفت: با توجه به شرایط کم آبی در منطقه تقویت صنایع دستی در توانمندسازی و اشتغال زنان روستایی نقش موثری دارد.
بشیری زاده اظهار کرد: صنایع دستی یکی از حوزه‌های اقتصادی درآمدزاست و توسعه آن در اشتغالزایی و توسعه پایدار منطقه نقش تعیین کننده دارد.

نظر شما

آخرین عناوین