برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
27 دى 1396 - 11:40
کد مطلب: 20873
امام جمعه قهستان با بیان اینکه اشرار مسلح دست‌نشانده غرب هستند، گفت: دشمنان به دنبال تضعیف قوای نظامی و بازرسی از سایت‌های نظامی هستند و نمی‌توانند اقتدار کشور را مشاهده کنند.

به گزارش خبرنگار وحدت درمیان ؛ حجت‌الاسلام مصیب خزاعی صبح امروز در مراسم چهلمین روز شهید کاردیده اظهار داشت: در آیات و روایات کلمه اربعین و عدد 40 بارها به کار برده شده است.

وی با بیان اینکه نسبت به اموات نیز در طول تاریخ تنها یک‌بار اربعین صورت گرفته و آن هم اربعین امام حسین(ع) بوده است، گفت: در تاریخ آمده ائمه اطهار(ع) روز اربعین حسینی را هر سال گرامی می‌داشتند و مراسم چهلم امام حسین(ع) را باشکوه‌تر از عاشورا برگزار می‌کردند.

امام جمعه قهستان با بیان اینکه یکی از نشانه‌های مومن، زیارت اربعین امام حسین(ع) است، افزود: امروز نیز اربعین حسینی باشکوه برگزار می‌شود.

خزاعی تصریح کرد: برگزاری مراسم چهلم برای اموات در روایات نیامده است اما برگزاری مراسم ترحیم برای اموات مورد تایید دین مبین اسلام است.

وی با بیان اینکه در روز قیامت سه گروه علما، انبیاء و شهدا شفاعت می‌کنند، ادامه داد: شهدا از رزق و روزی بهشتی استفاده می‌کنند و شهدا از جایگاه بالایی برخوردار هستند.

امام جمعه قهستان با بیان اینکه بالاتر از شهادت نیکی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: تمام شهدایی که دنبال خدمت به خلق باشند و جان خود را در این مسیر از دست بدهند جایگاه بالایی دارند.

خزاعی اظهار کرد: به برکت خون شهدا و تلاش شبانه‌روزی آن ها امروز از امنیت بسیار خوبی برخوردار هستیم و اگر قدر نیروهای مسلح را ندانیم امنیت را از دست می‌دهیم.

وی با بیان اینکه اشرار مسلح دست‌نشانده غرب هستند، افزود: دشمنان به دنبال تضعیف قوای نظامی و بازرسی از سایت‌های نظامی هستند و نمی‌توانند اقتدار کشور را مشاهده کنند.

امام جمعه قهستان با بیان اینکه نباید اجازه دهیم که امنیت کشور خدشه‌دار شود، گفت: باید به حال آن مسؤولی تأسف خورد که روی میز خود نشسته و حرف‌های ناپسندی در مورد نیروهای مسلح می‌زند.

خزاعی عنوان کرد: بسیاری از مسؤولان در کشور پا به پای نیروهای مسلح در بحث امنیت و پیشرفت حرکت نمی‌کنند و متاسفانه برخی‌ها نیز برخورد بدی با مأمور نیروی انتظامی دارند.

وی بیان کرد: حکومت با امنیت برقرار است و امنیت اکسیژن جامعه می‌باشد و بدون این اکسیژن کسی نمی‌تواند بهره‌ای ببرد.

امام جمعه قهستان با بیان اینکه شهید کاردیده، شهید نایبی و سایر شهدا با خدا معامله کردند، گفت: باید با اشرار و دشمنانی که به دنبال فتنه و تخریب هستند برخوردی جدی صورت بگیرد و هیچ کوتاهی انجام نشود.

نظر شما

آخرین عناوین