برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
مدیر امور عشایری درمیان خبر داد :
آبرسانی به ۳۸ محله عشایری شهرستان درمیان
26 دى 1396 - 03:27
کد مطلب: 20861
مدیر امور عشایری درمیان گفت: آبرسانی به 38 محله عشایری این شهرستان با جمعیت یکهزار و 800 خانوار در نقاط مرزی با تانکر انجام می شود.

علی حسینی نسب در گفت و گو با خبرنگار وحدت درمیان افزود: در 9 ماه گذشته یکهزار و 400 سرویس آب به حجم 14 هزار متر مکعب برای عشایر شهرستان درمیان ارسال شده است.

وی بیان کرد: امسال 230 میلیون تومان اعتبار برای آبرسانی به عشایر درمیان مصوب شد که از این مقدار تاکنون 120 میلیون تومان اختصاص یافته است و در زمینه آبرسانی سیار به عشایر 20 میلیون تومان دیون داریم.
مدیر امور عشایری درمیان گفت: آبرسانی به موقع و کافی به عشایر نیازمند اعتبار ویژه از مرکز استان است و هم اکنون آبرسانی به عشایر به وسیله پنج تانکر دولتی و خصوصی انجام می شود.
وی یکی دیگر از مشکلات امور عشایری را کمبود منابع آبی ذکر کرد و افزود: برای رفع این مشکل نیازمند تخصیص 250 میلیون تومان اعتبار برای تجهیز چاه دشت گلورده هستم و برای برق رسانی به این چاه 160 میلیون تومان اعتبار هزینه شد.
حسینی نسب اظهار کرد: گاهی عشایر شهرستان برای تامین آب اقدام به خرید آب از بخش خصوصی با هزینه های سنگین می کنند که البته عشایر بیشتر در فصل تابستان با کمبود شدید آب مواجه هستند و تمام نیاز آبی آنان در فصل تابستان توسط امور عشایری تامین می شود.
30 درصد جمعیت شهرستان مرزی درمیان را عشایر تشکیل می دهند.

نظر شما

آخرین عناوین