برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
فرماندار درمیان خبر داد
آبرسانی به ۴۵ روستای شهرستان درمیان
22 دى 1396 - 01:00
کد مطلب: 20855
فرماندار شهرستان درمیان از انجام عملیات گازرسانی به شهرهای گزیک و طبس این شهرستان خبر داد و گفت: هم اکنون به ۴۵ روستا با دو هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت با تانکرهای سیار آبرسانی انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار وحدت درمیان ؛ محمد بشیری‌زاده در دهگردشی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان درمیان اظهار داشت: مرکز خدمات درمانی و بهداشتی روستای نوغاب با اعتبار 700 میلیون تومان در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد که با بهره‌برداری از آن بیش از 4 هزار و 500 نفر جممعیت روستای نوغاب و روستاهای اقماری آن از خدمات درمانی و پزشک خانواده بهره‌مند خواهند شد.

وی در دهگردشی در 4 روستای بنیاب، زلیران، سرو و نوغاب شهرستان درمیان افزود: در برخی روستاها کم آبی مشکل زیادی را برای مردم ایجاد کرده و درآمد و معیشت زندگی آنان را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

 

 

فرماندار درمیان با تاکید بر استفاده بهینه از آب موجود در شهرستان اظهار داشت: جدا شدن از روش‌های پر مصرف و قدیمی در بحث آبیاری و استفاده از روش‌های مکنیزه و جدید آبیاری در سطح شهرستان می‌تواند نقش بسزایی در کنترل مصرف بی‌رویه آب داشته باشد.

بشیری‌زاده عنوان کرد: هم اکنون به 45 روستا با دو هزار و 500 نفر جمعیت با تانکرهای سیار آبرسانی انجام می‌شود و مشکل کم آبی در فصل تابستان افزایش می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: خشکسالی و کم آبی در برخی روستاها مردم را مجبور به مهاجرت کرده بنابراین باید با اشتغال پایدار و شغل‌های جایگزین از مهاجرت این قشر زحمتکش به شهرها و دیگر مناطق جلوگیری کنیم.

 

 

فرماندار درمیان حل مشکلات را مهمترین وظیفه مسئولان دانست و گفت: مدیران بر اساس ظرفیت‌ها مشکلات مردم را پیگیری و با خوشرویی با آنان برخورد کنند.

بشیری‌زاده یادآور شد: در حال حاضر گازرسانی به دو شهر گزیک و طبس و 32 روستای شهرستان در حال انجام است و برای گازرسانی به نوغاب و روستاهای همجوار نیز مناقصه برگزار شده است و به زودی اجرایی خواهد شد و برای احداث پمپ بنزین نیز شواری اسلامی متقاضیان را معرفی کند.

وی در این دهگردشی از نزدیک در جریان مشکلات روستاها قرار گرفت که بیشترین مشکلات کمبود آب آشامیدنی سالم، واگذاری زمین برای ساخت و ساز، ایجاد راه آسفالته، احیا و مرمت قنوات و اشتغال جوانان عنوان شد.

نظر شما

آخرین عناوین