برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
22 دى 1396 - 00:44
کد مطلب: 20854
فرماندار شهرستان درمیان با بیان اینکه نواقص جاده‌ای در شهرستان درمیان هرچه سریع‌تر برطرف شود گفت: حجم تردد در محورهای شهرستان بالا است بنابراین حضور فیزیکی پلیس و همچنین نصب دوربین‌های کنترل سرعت در رعایت هر چه بهتر قوانین تاثیرگذار خواهد بود.

به گزارش خبرنگار وحدت درمیان، محمد بشیری‌زاده در نشست شواری حمل و نقل و ترافیک شهرستان درمیان اظهار داشت: رعایت قوانین و مقررات از اساسی‌ترین عوامل کاهش حوادث رانندگی است بنابراین اجرای مصوبات این شورا باید در دستور کار همه مسئولان عضو این شورا باشد.

وی با بیان اینکه همه دستگاه‌های خدمت‌رسان باید برای فصل زمستان آمادگی لازم را داشته باشند خاطرنشان کرد: با توجه به احتمال بارش و یخبندان در این فصل باید تدابیر لازم برای پیشگیری از حوادث احتمالی در جاده‌های شهرستان اندیشیده شود تا موقع بحران با مشکل مواجه نشویم.

ضرورت استقرار پلیس راه در شهرستان درمیان

فرماندار درمیان، بهسازی محورهای شهرستان، بازدید از پل‌ها، بازسازی سیل بندها و استقرار اکیپ‌ها و تجهیزات مورد نیاز در راهدارخانه‌ها را از مهمترین اقدامات لازم برای پیشگیری دانست.

بشیری‌زاده با تاکید بر استقرار پلیس راه در شهرستان درمیان گفت: حجم تردد در محورهای شهرستان خیلی بالا است لذا حضور فیزیکی پلیس و همچنین نصب دوربین‌های کنترل سرعت در رعایت هر چه بهتر قوانین تاثیرگذار خواهد بود و در کاهش  تلفات جاده‌ای تاثیر چشمگیری خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: عملیات ساخت زیرگذر  در مسیر جاده اصلی روستای کسگ نیز به زودی آغاز خواهد شد.

نواقص جاده‌ای در شهرستان هرچه سریع‌تر برطرف شود

رئیس پلیس راهور شهرستان درمیان نیز در این جلسه اظهار داشت: مصوبات این شورا باید به طوری جدی پیگیری و اجرا شود.

مهدی غضنفری افزود: با توجه به فصل سرما و یخبندان باید نواقص جاده‌ای هرچه سریع‌تر برطرف شود از جمله تعمیر و تعویض تابلوهای فرسوده، نصب تابلو و علائم جدید، نصب سرعتگیرهای استاندارد و چراغ‌های چشم گربه‌ای و تقویت روشنایی محورها امری ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: آموزش از مهمترین ابزار برای ارتقا فرهنگ ترافیک و رانندگی است و در سطح شهرستان درمیان با همکاری آموزش و پرورش کلاس‌های آموزشی در سطح مهدکودک‌ها و مدارس برگزار می‌شود تا خودباوری و اعتماد به نفس و همچنین نهادینه شدن فرهنگ رانندگی در دانش‌آموزان انجام شود همچنین طرح همیار پلیس نیز بسیار تاثیرگذار بوده و در خانواده‌ها مورد توجه قرار گرفته است.

غضنفری از اهدای 100 کلاه ایمنی در هفته ناجا در سطح شهرستان درمیان خبر داد.

هرگونه عملیات جاده‌ای با هماهنگی پلیس راه انجام شود

فرمانده پلیس راه بیرجند و درمیان نیز در این جلسه اظهار داشت: هرگونه عملیات جاده‌ای باید با هماهنگی پلیس راه انجام شود.

محمدباقر توفیقی‌نیا با بیان اینکه خط‌کشی محورهای شهرستان درمیان بسیار ضعیف است افزود: اداره راهداری و حمل ونقل باید هرچه سریعتر برای جلوگیری از خطرات احتمالی خط کشی معابر را انجام دهد.

آغاز طرح زمستانه از 20 آذرماه در شهرستان درمیان

وی با بیان اینکه نصب سرعتگیر باید با هماهنگی پلیس و با استاندارد کامل باشد افزود: در مسیر روستاهای نوغاب آنیک، ماسنان و براندود نصب سرعتگیر و همچنین در سه راهی زیربراندود نیز احداث پارکینگ ضروری است.

توفیقی‌نیا بیان کرد: به همه راهداری‌ها ابلاغ شده که برای طرح زمستانه که از 20 آذر تا 20 اسفند ماه اجرا می‌شود نسبت به دپوکردن شن و نمک در گردنه‌ها و بسته بندی شن و نمک در سطح جاده‌ها اقدام کنند.

نظر شما

آخرین عناوین