برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
یادداشت/ رضا سراج
طلاق قبل از ۱۴۰۰
27 آذر 1396 - 21:44
کد مطلب: 20736
کارشناس سیاسی معتقد است: طلاق عاطفی هواداران روحانی اعم از اصلاح طلبان، سلبریتی‌ها، طبقه متوسط شهری و طبقه مرفه جامعه، هر کدام دلایل خاصی دارد.

به گزارش وحدت درمیان، به نقل از گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، رضا سراج، کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی  در کانال تلگرامی اش نوشت: شعار هوادران روحانی در انتخابات ریاست جمهوری 96 با روحانی تا 1400 بود. با گذشت چند ماه از انتخابات، شاهد طلاق عاطفی با پویش پشیمانم هستیم.

طلاق عاطفی هواداران روحانی اعم از اصلاح طلبان، سلبریتی‌ها، طبقه متوسط شهری و طبقه مرفه جامعه، هر کدام دلایل خاصی دارد. در این میان، سلبریتی‌ها و طبقات مرفه متوجه تعارض منافع خود با رویکرد دولت روحانی در لایحه بودجه 97 (عوارض خروج از کشور، موارد اخذ مالیات، افزایش نرخ ارز و...) شده‌اند. از طرف دیگر، قطع یارانه‌ها، افزایش قیمت بنزین و تورم ناشی از بودجه 97 بیشترین تاثیر را بر افزایش هزینه‌های زندگی طبقه متوسط شهری خواهد داشت. موارد مذکور، بهانه جدی برای ایجاد طلاق عاطفی بین افراد طبقه متوسط شهری با روحانی است. طلاق عاطفی اصلاح طلبان نیز ریشه در شکست ایده مرکزی دولت روحانی (تعامل با امریکا) دارد. اصلاح طلبان نمی‌خواهند مسئول وضع موجود و پاسخگو در قبال عملکرد دولت باشند. از این رو با فرار به جلو، سعی دارند راهبرد پیشدستانه سیاسی را برای انتخابات 1400بر‌‌گزینند.

بنابراین با طلاق عاطفی بین هوادران و روحانی در ماه عسل، به نظر می‌رسد اصلاح طلبان، سلبریتی‌ها، طبقه متوسط شهری و طبقه مرفه جامعه، خیلی زودتر از 1400 به طلاق قطعی با دولت دوازدهم برسند و روحانی و حلقه نیاوران تنها‌تر از همیشه گردند.

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین