برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
20 آذر 1396 - 12:53
کد مطلب: 20657
سرپرست شبکه دامپزشکی درمیان: به منظور جلوگیری از ورود ویروس آنفولانزای فوق حاد پرندگان اقدامات بهداشتی قرنطینه ای تشدید میگردد.

 سرپرست شبکه دامپزشکی درمیان در گفتگو با خبرنگار وحدت درمیان به مرغداران هشدار داد: با توجه به قرارگیری در فصل سرما از جوجه ریزی بدون هماهنگی قبلی با اداره دامپزشکی و دریافت مجوز بهداشتی اجتناب نمایند.

دکتر مدرسی با اعلام این مطلب افزود: اقدامات پیشگیرانه دامپزشکی برای مهار و پیشگیری از انتشار این ویروس مانند نظارت های مستمر بر واحد های پرورش طیور و شناسایی مرغداران متخلف ، نظارت های قرنطینه ای بر خودروهای حمل طیور ، برگزاری کلاسهای اموزشی و توزیع ضد عفونی بین مرغداران اشاره کرد وافزود کلیه اکیپ های نظارتی قبل و بعد از بازدید کلیه شرایط بیوسکیوریتی را رعایت می نمایند و راهنماییهای لازم به مرغداران انجام می شود.

وی از دیگر اقدامات کنترلی در این وضعیت بحرانی را پرورش مرغ گوشتی برابر ظرفیت پروانه بهره برداری عنوان کرد و اظهار داشت: از مرغداران درخواست داریم بمنظور کاهش تلفات احتمالی ناشی از این بیماری علاوه بر کاهش زمان پرورش، متناسب با ابعاد سالن ها اقدام به جوجه ریزی نمایند.

وی با تاکید بر اینکه تا کنون با انجام اقدامات قرنطینه ای ، رعایت اصول بهداشتی توسط مرغداران و جدی گرفتن هشدارهای بهداشتی دامپزشکی هیچ واحد صنعتی گوشتی درگیر این بیماری نشده است، به مرغداران شهرستان توصیه کرد هر گونه تلفات غیر عادی را در واحدها به دامپزشکی اطلاع دهند.

نظر شما

آخرین عناوین