برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
17 آبا 1396 - 08:37
کد مطلب: 20376
شهردار منتخب اسدیه گفت: اولویت اول و اصلی در شهر اسدیه در حوزه عمران آسفالت معابر، زیباسازی فضای شهری و بعد ایجاد شهر بازی است.

افشین عابدینی، شهردار منتخب شهر اسدیه، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار وحدت درمیان، در ابتدای مصاحبه جهت شناخت بیشتر شهروندان به معرفی و ارائه رزومه کاری از خود پرداخت.

 

وی افزود: تحصیلات من کارشناسی در رشته مدیریت امور فرهنگی است و در حال حاضر در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مدیریت دولتی گرایش مدیریت رفتار سازمانی هستم و از جمله سمت ها و مسئولیت هایی که تا کنون داشته ام مشاور عالی مدیر کل اوقاف خراسان جنوبی در سال ۸۸ ،مدیر موسسه صندوق عمران موقوفات سال ۸۹ و ۹۰،مدیر پروژه ۱۴۱۹ واحدی مسکن مهر در سالهای ۹۰ تا ۹۱،مدیر امور کشاورزی شرکت صبح احرار جانبازان و آزادگان در سال ۹۰ تا ۹۱، عضو مجمع خبرگان کشاورزی استان و همچنین کشور،کشاورز نمونه استان در سال زراعی ۸۹_ ۹۰، مشاور امور جوانان امامت جمعه خوسف، مدیر امور اجرایی دفتر امام جمعه درشهرستان خوسف و همچنین مشاور امام جمعه و مسئول اجرایی دفتر امام جمعه درشهرستان درمیان و معاونت امور جوانان بنیاد مهدویت در استان خراسان جنوبی از جمله مسئولیت های من بوده است.

 

شهردار منتخب اسدیه بیان کرد:برنامه های کاری که برای شهر اسدیه به شورای شهر اسدیه داده ام در چهار حوزه عمرانی،حوزه فرهنگی شهر با رویکرد نگاه به جریان مذهبی اهل سنت و جریان مذهبی اهل تشییع ، حوزه زیبا سازی فضای شهر و حوزه خدمات بوده است.

 

*اولویت اول آسفالت معابر شهری

عابدینی با اشاره به حوزه عمران، بیان کرد: در زمینه عمران اولین برنامه این است که باید زیرساخت های شهر درست شود،معابر شهر به ویژه معابر اصلی باید روکش آسفالت شده و معابری که خاکی است آسفالت شود و همچنین  معابری که آسفالت آنها خراب شده مجدد روکش آسفالت شود که خیابانها یکدست باشد. 

 

وی ادامه داد: از دیگر برنامه های حوزه عمرانی  این است که در زمین های شهرداری به ویژه زمین های روبه روی دادگستری یکسری مغازه و سوئیت هایی درست کنیم که بتوانیم اجاره داده و درآمد شهرداری را بالا ببریم.

 

 *درآمد زایی با استفاده از ظرفیت های شهر اسدیه

شهردار منتخب اسدیه عنوان کرد: مورد دیگر با استفاده از ظرفیتی که کارخانه آسفالت اسدیه دارد می‌توانیم با اداره راه و شهرسازی و بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی رایزنی کنیم و بتوانیم در طرح های هادی روستاها ازکارخانه آسفالت اسدیه آسفالت تهیه کنیم و حتی با شهر گزیک و طبس می‌توانیم قرار دادی بنویسیم که آسفالت آنها را از کارخانه آسفالت اسدیه تهیه کنیم و از طرفی بتوانیم برای شهرداری درآمد زایی کنیم.

 

عابدینی بیان کرد: در حوزه زیبا سازی و فضای سبز هم الان باید رویکرد ما به سمت استفاده از درختان مثمر باشد و زمانی برای درختان در بولوارها آب و کود و سایر امکانات هزینه می‌شود، درختان مثمری کاشت شود که مردم‌ بتوانند استفاده کنند.

*ایجاد شهر بازی در اسدیه

وی خاطر نشان کرد: از دیگر کارهای مهم این است که حتما باید یک شهر بازی در شهر اسدیه راه اندازی شود با توجه به ظرفیت و جمعیتی که در شهر اسدیه ساکن هستند و حتی شهرهای اطراف و روستاهای پر جمعیت نزدیک مرکز شهرستان مانند نوغاب و سایر روستاهایی که مکان تفریحی برای بچه ها آنجا وجود ندارد بتوانیم به لطف خدا و دوستان در فرمانداری شهر اسدیه و حوزه عمران استانداری شهر بازی در شهر اسدیه احداث و راه اندازی کنیم.

 

شهردار منتخب شهر اسدیه گفت: اگر بتوانیم دو پارک یا حد اقل یک پارک خوب و شهر بازی که در شان مردم اسدیه باشد را ایجاد کنیم در زمینه زیبا سازی شهر کمک خوبی خواهد شد و متاسفانه الان جای تفریحی که در خور شان مردم اسدیه باشد در شهر اسدیه وجود ندارد.

 

*نصب المان وحدت در میادین اصلی شهر

عابدینی با اشاره به حوزه فرهنگی، اظهار کرد: در حوزه فرهنگی با توجه به اینکه در شهر اسدیه اهل سنت و اهل تشییع ساکن هستند و هر کدام برنامه های مذهبی و فرهنگی خاص خود را دارند باید با توجه به اصل وحدت که الان در نظام جمهوری اسلامی مورد فرمایش مقام معظم رهبری هم می‌باشد باید طبق وحدت پیش برویم؛ در مباحث فرهنگی باید از المان هایی در میادین اصلی شهر استفاده کنیم که نماد وحدت باشند.

 

وی تصریح کرد: المان های میادین اصلی شهر علاوه بر اینکه باید نماد وحدت باشد خیلی خوب خواهد بود که زیبا و چشم نواز هم باشد که وحدت به صورت علنی در شهر اسدیه وجود داشته باشد و مردم المان ها را ببینند.

 

شهردار منتخب شهر اسدیه عنوان کرد: مورد بعدی در زمینه فرهنگی با توجه به اینکه آنجا شهدای اهل سنت و شیعه زیادی دارد میتوان برنامه های فرهنگی خوبی با همکاری و کمک برادران و علمای اهل سنت و علمای شیعه انجام داد تا معرفی شوند.

 

عابدینی یاد آور شد: برگزاری برنامه های فرهنگی باعث معرفی فرهنگ غنی و اصيل مردم شهر اسديه می شود همچنين اجرای اين برنامه ها باعث معرفی مفاخری می‌شود كه زادگاه آنها شهرستان درميان و شهر اسديه است اميدواریم معرفی مفاخر اين خطه باعث آشنايی نسل های جوان با مفاخر و آداب و رسوم و فرهنگ غنی منطقه شود.

*معرفی شهدا و بزرگان شهرستان درمیان و شهر اسدیه

وی با اشاره به نکوداشت پورفسور احمد کامیابی مسک که اخیرا در مرکز استان  برگزار شد، تصریح کرد:شهرستان درمیان دارای مفاخر ،مشاهیر و شهدای بزرگی است که لازم است معرفی شده و فرهنگ غنی شهرستان درمیان را همه بشناسند.

 

شهردار منتخب شهر اسدیه عنوان کرد:در حوزه خدمات و بازیافت زباله هم باید اقدامات خوبی انجام بگیرد به زودی کارخانه بازیافت در آنجا زده شود بحث نظافت شهر از حالتی که دارد خارج شده و انشا الله شهری باشد که در خور شان و شایسته مردمی باشد که در آنجا زندگی می‌کنند.

 

عابدینی در پایان با بیان اینکه همه برنامه های من برای شهر اسدیه مهم است و اولویت دارد، اظهار کرد: اولویت اول و اصلی در شهر اسدیه در حوزه عمران آسفالت معابر، زیباسازی فضای شهری و بعد ایجاد شهر بازی است.

 

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین