برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
20 مهر 1396 - 20:40
کد مطلب: 20164
فرماندار درمیان گفت: شورای زکات روستايي در روستاهاي درميان تشکيل مي شود.

به گزارش وحدت درمیان ، محمد بشیری زاده در نشست ستاد احياي زکات شهرستان درميان با بيان اينکه تاكنون در ۸ روستاي شهرستان شوراي زكات تشكيل شده است افزود: شوراهاي زكات با همكاري ائمه جمعه،شوراهاي اسلامي،دهياران،معتمدين وخيرين در روستاهاي شهرستان و هماهنگي بخشداران و كميته امداد امام خميني (ره) تشكيل مي شود.

این مسئول بر توسعه و ترویج فرهنگ زکات تاکيد كرد و افزود: همه بايد در اين زمينه تلاش كنيم تا فرهنگ زكات در جامعه هر چه بيشتر ترويج و نهادينه شود.

فرماندار درمیان با بیان اينکه در نيمه نخست سال جاري بيش از ۲۰ ميليون ريال زکات در درميان جمع‌آوري شده است گفت: به منظور اجراي طرح شجره طيبه ۱۹۶ اصله نهال پلاكوبي و به ستاد احياي زكات شهرستان اهدا شد.

بشیری زاده اگر پرداخت زکات با فرهنگسازي مناسب و ارائه راهکارهاي عملي به يك فرهنگ تبديل و اين امر مهم تحقق يابد ثروت ها تعديل ومفاسد مهار مي شود و فقر را كه ريشه وقوع بسياري مفاسداجتماعي است مي خشكاند.

وی با بیان اينکه در جامعه اسلامي مسئولان بايد پيشگام و الگوي مردم در اجراي فرائض ديني باشند افزود: ترويج فرهنگ انفاق و برادري در بين مردم از گام‌هاي است که مانع بسياري معضلات اجتماعي از جمله تكدي‌گري‌ و آسيب‌هاي اجتماعي است.

فرماندار درمیان زکات را زمینه‌ساز رشد و شکوفايي مادي و معنوي جامعه دانست و افزود: همكاري و ارتباط مردم و مسئولان نقش موثري در كاهش مشكلات و آسيب‌هاي اجتماعي شهرستان دارد. 

بشیری زاده تاکيد کرد:با تلاش روحانيون و مبلغان ديني ، اطلاع رساني شركتهاي تعاوني روستايي كه با كشاورزان در ارتباطند هستند كشاورزان به پرداخت زكات ترغيب و اجراي فريضه زكات در شهرستان ارتقا يابد.

 

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین