برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
19 مهر 1396 - 20:18
کد مطلب: 20148
فرماندار درمیان گفت:مهمترین فعالیت شبکه دامپزشکی شهرستان با توجه به عشایر بودن درصدی از جمعیت شهرستان حفاظت از منابع دامی است.

به گزارش وحدت درمیان،به مناسبت هفته دامپزشکي رئيس و کاركنان شبكه دامپزشكي شهرستان با فرماندار درميان ديدار كردند.

 

فرماندار درمیان در این مراسم گفت: اشتغال بخش قابل توجهي از مردم شهرستان به دامداري وجمعيت عشايري شهرستان درميان حاکي از نقش موثر و کليدي فعاليت هاي دامپزشكي در اقتصاد منطقه و معيشت مرزنشينان درمياني است.

 

محمد بشیری زاده ؛با اشاره به مرزي بودن شهرستان درميان اظهار کرد: حفاظت از منابع دامي شهرستان و حتي استان در برابر بيماري هاي نوپديد و عوامل بيماري زاي برون مرزي مهمترين محور فعاليت هاي دامپزشکي در درميان است.

 

وی با بیان اينکه صنعت پرورش طيور شهرستان درميان از مهمترين صنايع اشتغالزا و توليدي شهرستان است افزود: ارائه خدمات بهداشتي به پرورش دهنگان طيور و پياده سازي سياستهاي کنترل بهداشتي طيور در شهرستان از اولويت هاي كاري دامپزشكي است.

 

وی با اشاره به نقش دامداری بر درآمد و اشتغال مردم درميان افزود:تامين نيازهاي واحدهاي دامي در جهت حفظ سرمايه دامي، ارتقاء بهداشت جامعه و از همه مهم تر تامين امنيت غذايي مردم مهمترين رسالت دامپزشکي در شهرستان درميان به شمار مي رود.

 

فرماندار درمیان رعایت اصول بهداشتي مهمترين اصل در سلامت عمومي جامعه دانست و افزود:حمايت از توليد کنندگان از مهمترين محورهاي اقتصاد مقاومتي است که دامپزشكي در اين زمينه نقش بي بديلي در شهرستان درميان دارد.

 

بشیری زاده با بيان اينکه همه دستگاه ها در حوزه بهداشت مسئوليت دارند، افزود : فعاليت هاي دامپزشکي در بحث پيشگيري نقش موثري در ارتقاي بهداشت عمومي، سلامت جامعه و كاهش هزينه هاي درماني دارد.

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین