برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
19 مهر 1396 - 19:53
کد مطلب: 20145
مدیر آموزش و پرورش درمیان گفت:مهر عاطفه ها؛ تمرین احسان؛ انفاق؛ نیکو کاری و فرصتی برای همدلی و نوع دوستی است.

به گزارش وحدت درمیان، مراسم مهر عاطفه ها صبح امروز به صورت نمادین با حضور مدیرآموزش وپرورش شهرستان درمیان،روسای ادارات ونهاد ها  ودانش آموزان ومعلمین وجمعی ازاولیا ی دانش آموزان در دبستان 22 بهمن شهر اسدیه برگزارشد.

 

حسین مهرانفر،مدیر آموزش وپرورش شهرستان درمیان، ضمن  عرض خیرمقدم و خوش آمد گویی  وضمن گرامیداشت هفته بهداشت روان،تبریک هفته نیروی انتظامی وتسلیت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین(ع)  وتقدیر وتشکر از حضور میهمانان ارجمنددراین مراسم اظهار کرد: مهر عاطفه ها فرصتی است برای عشق ورزی و مهربانی به کسانی که نیازمند دستان گرم همنوعانشان هستند.

 

وی افزود: مهر عاطفه‌ها این امکان را ایجاد می‌کند که دانش‌آموزان با تمرین حس نوع دوستی فرصتی برای رسیدگی به دیگران را داشته باشند و بتوانند این روحیه را در خود تقویت کنند.

 

مهران فر خاطر نشان کرد: این جشن ملی فرصتی برای تقسیم شادی ها است و می توان با استفاده از این فرصت لبخند را جایگزین اشک های با ارزش دانش آموزان نیازمند کرد تا با خیالی آسوده و همپای همکلاس های خود اول مهر سر کلاس درس حاضر شوند. 

 

وی با اشاره به اهمیت نیکو کاری و ترویج فرهنگ انفاق گفت: شما دانش آموزان با کمک های خود، مهربانی، صمیمیت و دوست داشتن را بین همنوعان خود تقسیم می کنید که این امر نیکو، موجب رضایت پرودگار نیز می شود.

 

دبیرشورای آموزش وپرورش شهرستان درمیان  ضمن بیان اینکه خداوند رحمان و رحیم است و نسبت به بندگان خود مهربان است ما بندگان هم باید نسبت به هم نوع خود مهربان باشیم ،افزود: همه ما باید با کمک به هم نوعان و دانش آموزان نیازمند در تامین نیازهای ضروری آنها تلاش کنیم و بسترهای لازم برای بهره‌مندی همه افراد از تحصیل و کسب دانش را فراهم کنیم.  

 

وی خاطر نشان کرد: در فرهنگ غنی ایرانی اسلامی ما که منبعث از آموزه های قرآن کریم، رفتار و سیره ی پیامبر رحمت و ائمه اطهار عليهم السلام و سایر بزرگان است به موضوع کمک به هم نوع و دست گیری از نیازمندان تاکید شده است.

 

احمد بصیری پور،مدیرکمیته امداد امام خمینی (ره)شهرستان درمیان، نیزدراین مراسم جشن عاطفه ها را تقسیم شادی خود با دیگران دانست.

 

گفتنی است درپایان مراسم هدیه های نقدی مسئولین،فرهنگیان ،دانش آموزان جمع آوری شد.

 

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین