برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
16 مهر 1396 - 20:21
کد مطلب: 20068
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از بررسی آخرین وضعیت تأدیه بدهی دولت به صندوق‌های تأمین اجتماعی و بازنشستگی کشوری در کمیسیون متبوعش خبر داد.

به گزارش وحدت درمیان به نقل ازفارس:

محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به ارائه گزارشی از جلسه عصر امروز کمیسیون متبوعش پرداخت و از بررسی آخرین وضعیت تادیه بدهی دولت به صندوق‌های تأمین اجتماعی و بازنشستگی کشوری در این کمیسیون خبر داد.

وی افزود: بنا به قانون بودجه سال 1396، مجموع بودجه سازمان تأمین اجتماعی در این سال 82 هزار و 600 میلیارد تومان است که 60 هزار میلیارد تومان آن از درآمدهای تأمین اجتماعی حاصل می‌شود و 22 هزار میلیارد تومان نیز سهم دولت است که بابت تکالیفی که دولت و مجلس بر عهده این سازمان نهاده، از قبیل معافیت کارگاه‌های زیر 5 نفر، قالیبافان، باربران، صاحبان حرف و صنایع دستی و... باید پرداخت شود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: در طرف مصارف در سال 96 نیز 18 هزار و 900 میلیارد تومان صرف درمان افراد خواهد شد. در مبحث مستمری، 35 هزار و 200 میلیارد تومان بابت مستمری و 13 هزار و 500 میلیارد تومان بابت بیمه از کارافتادگی و 2 هزار میلیارد تومان بابت تعهدات کوتاه‌مدت باید پرداخت شود. همچنین حدود 3 هزار و 200 میلیارد تومان هزینه‌های اداری برای این سال پیش‌بینی شده است.

تابش در ادامه گفت: دراین جلسه کسری بودجه این سازمان در سال جاری، حدود 19 هزار میلیارد تومان برآورد شد. برای جلوگیری از ورشکستگی این سازمان و ممانعت از کمک‌بگیر شدن آن از دولت همانند صندوق‌های بازنشستگی، بر تلاش برای استقلال این سازمان و تهاتر بدهی‌های دولت با واگذاری شرکت‌های دولتی به قیمت واقعی تأکید شد.

وی در پایان تصریح کرد: بازدهی شرکت‌های تحت پوشش شستا نیز نامناسب ارزیابی شد.

نظر شما

آخرین عناوین