برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
16 مهر 1396 - 13:02
کد مطلب: 19974
فرماندار درمیان گفت: در سال گذشته به ۱۰ واحد تولیدي شهرستان بالغ بر ۱ ميليارد و ۴۸۸ ميليون تومان تسهيلات بانکي پرداخت شد.

به گزارش وحدت درمیان ، محمد بشیری زاده در نشست کارگروه رفع موانع توليد شهرستان درميان اظهار کرد: امسال نيز ۲۳ واحد توليدي براي پرداخت ۱۳ ميليارد و ۶۸۳ ميليون تومان تسهيلات به بانكهاي عامل معرفي شدند.

 

وی کمک به اشتغال جوانان یكي از مهترين اولويت هاي كاري دولت دانست و افزود: اشتغالزايي راهكار ثبيت و ماندگاري جمعيت در نقاط مرزي همانند شهرستان درميان است.

 

وی افزود: در راستای تحقق منويات مقام معظم رهبري (مدظله العالي) در زمينه توليد و اشتغال و رفع موانع توليد بايد اقدامات سازنده و عملي در دستور کار مسئولان شهرستان قرار گيرد.

 

فرماندار درمیان اظهار کرد: در سال جاری ۲ طرح توليدي شامل بتن آماده، تيرچه بلوک و كوره آجرپزي با سرمايه گذاري يك ميليارد و ۲۹۰ ميليون تومان و ايجاد ۲۲ فرصت شغلي در شهرستان آغاز به كار كرد.

 

بشیری زاده با بيان اينکه ۲۰ درصد فرش دستباف استان خراسان جنوبي در شهرستان درميان توليد مي شود افزود در حال حاضر ۳ هزار ۵۰۰ دار قاليبافي در شهرستان درميان فعال است و سالانه ۴۰ هزار متر مربع فرش دستباف در شهرستان توليد مي شود.

 

وی با اشاره به این مطلب که صنايع دستي يکي از حوزه‌هاي اقتصادي درآمدزاست و توسعه آن در اشتغالزايي و توسعه پايدار منطقه نقش تعيين كننده دارد افزود: شهرستان درميان در زمينه صنايع دستي از توانمندي و ظرفيت بالايي برخوردار و توسعه آن كمك به اشتغال و معيشت مرزنشينان است.

 

فرماندار درمیان با تاکید بر تسهيل و تسريع روند پرداخت وام به واحدهاي توليدي و اشتغالزا افزود: در همين راستا در سال جاري ۲ نشست کارگروه رفع موانع توليد شهرستان با ۸ مصوبه تشكيل شد.

 

بشیری زاده اولين گام در جهت توسعه شهرستان را شناسايي و استفاده از پتانسيل هاي موجود منطقه دانست افزود:ايجاد صنايع تبديلي و فرآوري زرشک و تکميل زنجيره توليد اين محصول در شهرستان نقش موثري در رونق اقتصادي درميان خواهد داشت.

 

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین