برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
15 مهر 1396 - 21:28
کد مطلب: 19957
فرماندار درمیان گفت:مسئولان نباید هیچ گونه مانعی بر سر راه تولید شهرستان ایجاد کنند.

به گزارش وحدت درمیان، محمد بشیری زاده، فرماندار درمیان امروز در کمیته راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی شهرستان، اظهار کرد: صنایع دستی از ظرفیتی بزرگ برای اشتغالزایی برخوردار است و باید با برنامه ریزی از این ظرفیت برای ایجاد اشتغال روستاییان استفاده کرد.

 

وی افزود: برای رونق صنایع دستی ارائه آموزشهای فنی و حرفه ای نقش موثری دارد که باید اعتبار ویژه ای برای این آموزشها در روستاها در نظر گرفته شود. فرماندار درمیان با اشاره به شعار سال یعنی اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، گفت: دولت با حساسیت بالایی رونق تولید و اشتغال را دنبال می کند. 

 

بشیری زاده بیان کرد: باید کمیته اقتصاد مقاومتی شهرستان کاربردی و کارشناسی باشد و در این خصوص از مسئولان شهرستان خواست با ارائه برنامه های عملیاتی در این کمیته حاضر شوند.

 

وی با بیان اینکه مسئولان شهرستان در زمینه صدور مجوزهای مختلف واحدهای تولیدی و خدماتی با مردم سختگیری نکنند، تصریح کرد: مسئولان نباید هیچ گونه مانعی بر سر راه تولید شهرستان ایجاد کنند.

 

فرماندار درمیان عنوان کرد: در چند سال گذشته روند مهاجرت از روستاهای شهرستان به کلان شهرها افزایش یافته است، باید برای جلوگیری از این مهاجرت ها ایجاد اشتغال روستائیان دغدغه تمام مسئولان شهرستان باشد.

 

بشیری زاده با اشاره به اینکه هم اکنون بیشتر آب شهرستان در بخش کشاورزی مصرف می شود، خاطر نشان کرد: باید کشاورزان با همکاری جهاد کشاورزی و با اجرای روشهای نوین آبیاری مدیریت بیشتری در زمینه مصرف آب داشته باشند.

 

وی با بیان اینکه طی سه سال گذشته کارخانه فرآوری زرشک در مرکز شهرستان با حضور مسئولان افتتاح شده است، گفت: هم اکنون این کارخانه تعطیل است که باید جهاد کشاورزی علت تعطیلی این کارخانه را بررسی کند.

 

فرماندار درمیان گفت: برخی مشکلات باعث شده که کارخانه سیمان باقران نتواند با تمام ظرفیت تولید سیمان داشته باشد، باید این مشکلات بررسی و حل شود.

 

بشیری زاده اظهار کرد: همچنین کارگران این کارخانه چند ماه است که حقوقی دریافت نکرده اند باید حقوق کارگران به عنوان ستون توسعه جامعه به موقع پرداخت شود.

 

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین