برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
11 مهر 1396 - 11:10
کد مطلب: 19611
اهالی روستای شیرگ بخش قهستان بعد از گذشت سه ماه از قول آب و فاضلاب روستایی وقتی هیچ حرکتی برای آبرسانی به این روستا ندیدند خودشان برای برطرف شدن مشکل بی آبی اقدام کردند.

به گزارش خبرنگار وحدت درمیان، دوازدهم تیرماه امسال بود که گزارشی به عنوان گزارش اختصاصی وحدت درمیان از وضعیت اسفبار آب شرب روستای شیرگ در این سایت منتشر شد.

 

بعد از آن گزارش و پیگیری های این سایت از مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی، ایشان  قول آبرسانی به روستای شیرگ از دشت نقنج را داد.

 

اما تا کنون و بعد از گذشت سه ماه هیچ کاری برای آبرسانی به این روستا از طرف آب و فاضلاب روستایی انجام نشده است.

 

 یکی از اهالی روستای شیرگ حدود دو هفته  پیش در گفتگو با خبرنگار وحدت درمیان، از وضعیت بحرانی و بی آبی در این روستا گلایه داشت و اظهار کرد: بی آبی در روستای شیرگ قیافه مردم این روستا را عوض کرده است.

 

وی افزود: به دلیل کمبود آب مردم برای استحمام با مشکل مواجه اند  و آبی که با تانکر آورده می‌شود برای خوردن و آشامیدن مردم هم کفایت نمی‌کند چه برسد به سایر موارد و برخی که وسیله دارند به شهر رفته اما آنهایی که وسیله ندارند ناچار باید این شرایط را تحمل کنند.

این فرد اذعان کرد: با توجه به  اینکه روستای شیرگ جمعیت قابل توجهی دارد اما متاسفانه مسئولان کمترین توجه را برای آبرسانی به این روستا دارند.

 

وی خاطر نشان کرد: آب شرب این روستا هم بدلیل اینکه در پایین دست مزارع قرار دارد از نظر بهداشتی مشکل دارد و هنوز برطرف نشده است.

 

اما اهالی روستای شیرگ منتظر حرکت از سوی مسئولان نمانده و خودشان با همکاری روحانی که در ایام محرم به این روستا آمده است برای رفع مشکل آبرسانی روستای خود دست به کار شده اند.

 

یکی از اهالی روستای شیرگ، در گفتگو با خبرنگار وحدت درمیان، از حفر چاه در فاصله چهار کیلومتری این روستا در منطقه ای به نام النگ پای مرغ خبر داد.

 

وی افزود: در هفته گذشته با توجه به آغاز ماه محرم و نیاز بیشتر اهالی به آب، اهالی روستای شیرگ با همکاری بسیار خوب روحانی این روستا که برای ایام عزاداری به روستای شیرگ آمده بود خود جوش برای رفع مشکل آب در این روستا اقدام به حفر چاه کردند.

این فرد بیان کرد: با هکاری اهالی روستا طی چهار تا پنج روز این چاه حفر شد و از امروز آب به وسیله سه تراکتور به روستا برده می‌شود.

 

وی اظهار کرد: برای حفر این چاه و آبرسانی به روستای شیرگ حدود هفت میلیون و 500 هزار تومان اهالی روستا از بین خود مردم جمع آوری کرده و برای رفع مشکل آبرسانی روستای شیرگ قدمی برداشتند.

 

این فرد تصریح کرد: آب و فاضلاب روستایی برای حفر این چاه کمکی نکرده و در روز هفتم مهر ماه حجت الاسلام عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به همراه فرماندار درمیان در دهگردشی خود به شهرستان درمیان به این روستا سر زده و از حفر چاه توسط خود اهالی با خبر شدند.

 

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین