برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
فرمانده ناحیه سپاه شهرستان درمیان؛
برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در شهر اسدیه
3 مهر 1396 - 12:14
کد مطلب: 19521
فرمانده ناحیه سپاه شهرستان درمیان گفت: همایش شیرخوارگان حسینی برای هفتمین سال روز چهارشنبه ششم محرم الحرام همزمان با پنجم مهر در محل مسجد محمد رسول الله (ص) شهر اسدیه برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار وحدت درمیان،ماه محرم و عزاداری سید و سالار شهیدان شروع شده است ودر این ایام مراسمات و برنامه های خاصی در سطح شهرستان و روستاها برگزار می‌شود.

 

یکی از مراسمی که بیش از پنج سال است درمرکز شهرستان درمیان برگزار می‌شود همایش شیرخوارگان حسینی است.

 

سرگرد پاسدار حسین خدادادی، فرمانده ناحیه سپاه شهرستان درمیان، در گفتگو با خبرنگار وحدت درمیان، اظهار کرد: همایش شیرخوارگان حسینی از سال 90 با همت حوزه عفاف اسدیه در مرکز شهرستان درمیان برگزار می‌شود.

 

وی افزود: اولین سال به دلیل همزمان شدن ماه محرم با هفته دفاع مقدس اعضای شورای حوزه عفاف تصمیم به برگزاری همایش شیرخوارگان مانند سراسر کشور گرفتند و از سال 90 به بعد هر سال در ایام محرم قبل از تاسوعا همایش شیرخوارگان حسینی در مرکز شهرستان درمیان برگزار می‌شود.

 

فرمانده ناحیه سپاه شهرستان درمیان بیان کرد: این برنامه کاملا مردمی است و فقط حوزه عفاف اسدیه مجری انجام این کار است و هزینه های برگزاری این همایش بر عهده سپاه شهرستان نمی‌باشد.

 

خدادادی بیان کرد: همکاران ما در بسیج و سپاه و سایر کارمندان ادارات سطح شهرستان برای هر چه باشکوه برگزار شدن این برنامه نهایت همکاری را دارند.

 

وی اذعان کرد: مردم ولایت مدار شهرستان درمیان هم در زمینه کمک های نقدی و غیر نقدی چند سال است که پیش قدم بوده و کمک های خود را جهت شریک شدن در این برنامه بزرگ مذهبی تحویل حوزه عفاف اسدیه می‌دهند.

 

فرمانده ناحیه سپاه شهرستان درمیان گفت: این همایش که برای خواهران برگزارشده و حضور خواهران با فرزندان شیرخوار در این مراسم ،همایش حسینی بزرگی را خلق می‌کند.

 

خدادادی خاطر نشان کرد: سال اول از تعداد 800 خواهر شرکت کننده در این مراسم پذیرایی شد و در سالهای دیگر استقبال خواهران از روستاهای سطح شهرستان بیشتر بوده که به تبع آن از عزاداران بیشتری که با کمک خودشان و سایرین هزینه شده است پذیرایی شده است.

 

وی با بیان اینکه همه اهلبیت ،ائمه و فرزندان امام حسین علیه السلام باب الحوائج هستند، اظهار کرد: دراین چند سالی که این همایش در مرکز شهرستان درمیان برگزار شده است خواهران و افراد زیادی حاجت گرفته و دست پر از در خانه حضرت علی اصغر علیه السلام رفته اند.

 

فرمانده ناحیه سپاه شهرستان درمیان گفت: شماره حساب 723633862 جهت جمع آوری کمک های مردمی درنظر گرفته شده است که از مردم ولایت مدار جهت همکاری و مشارکت در این امر خیردعوت به همکاری می‌کنیم.

 

خدادادی یاد آور شد: امسال برای هفتمین سال همایش شیرخوارگان حسینی روز چهارشنبه، ششم محرم الحرام و  پنجم مهرماه 96 در محل مسجد محمد رسول الله (ص) شهر اسدیه برگزار خواهد شد که از کلیه خواهران شهرستان دعوت به حضور می‌شود.

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین