برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
26 شهر 1396 - 11:41
کد مطلب: 19446
نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برجام مدت‌هاست از سوی آمریکا نقض شده، گفت: آمریکا در حال خروج از برجام است بدون آنکه رسماً آن را اعلام کند و مسئولیتش را برعهده بگیرد.

به گزارش وحدت درمیان به نقل از فارس ، سیامک مره‌صدق نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به تحریم‌های اخیر آمریکا علیه کشورمان گفت: این تحریم‌ها با توجه به اینکه ما رابطه اقتصادی با آمریکا نداریم، اهمیت چندانی ندارد، اما اعمال این تحریم‌ها نقض روح برجام است.

وی با بیان اینکه هرگونه اعمال تحریم جدید علیه ایران برخلاف نص صریح برجام و روح برجام است، افزود: آمریکا در حال خروج از برجام است بدون آنکه رسماً آن را اعلام کند و مسئولیتش را برعهده بگیرد.

نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آمریکا دیگر قادر به این کار که اجماع جهانی را علیه ایران داشته باشد،‌ نیست و ترامپ هم نمی‌تواند طرف‌های اروپایی را وادار به خروج از برجام کند، بنابراین می‌خواهد کار را به‌نحوی پیش ببرد که برجام برای ایران هیچ سودی نداشته باشد و اعلام رسمی نقض برجام از سوی ایران آغاز شود.

مره‌صدق خاطرنشان کرد: نظر من بر این است که اگر برجام منافعی برای ما ندارد، ماندن در آن چندان کارساز نیست و تنها فایده‌ای که امروز برجام برای ما دارد این است که بتوانیم بین آمریکا و اروپا شکاف عمیقی را ایجاد کنیم.

وی در پایان گفت: مدت‌هاست که آمریکا برجام را نقض کرده و ما شاهد نقض برجام به صورت مکرر از سوی این کشور بوده‌ایم.

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین