برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
31 مرد 1396 - 20:40
کد مطلب: 19030
وقتی مردم در تشییع شهدای گمنام هم خواستار حضور آیت الله عبادی در جایگاه امامت جمعه بودند.

به گزارش وحدت درمیان، اعظم انصاری خبرنگار و فعال رسانه‌ای در یادداشتی نوشت:

 

 

کوچه‌های شهر بیرجند را که قدم بزنی، مردمانی را مشاهده می‌کنی که همه سخت کوش، ولایت مدار بوده وهمیشه در صحنه‌های مختلف انقلاب پای نظام وولایت ایستاده اند.

 

مردمانی که گرچه تا مرکز کشور فاصله زیادی داشته وبه دلیل این بعد مسافت از بسیاری امکانات، زیر ساختها بی بهره اند، اما این دلیل عرصه را برای آنها تنگ نکرده وهمچنانان در سنگرهای مختلف نظام وانقلاب پر رنگ حضور دارند.

برخی از شخصیتهای بزرگی در استان خراسان جنوبی متولد شده اند که همه کشور مردم این استان را به نام آنها می‌شناسند، یکی از این شخصیتها آیت الله سید علیرضا عبادی است.

 

کمتر کسی است که ایشان را نشناسد، وبه خوبی مردم استان در دوره مجلس شورای اسلامی به او اعتماد کرده ووی را به مجلس فرستادند،ومیتوان گفت درآن زمان او تنها نماینده ای بود که از امکانات مجلس برای رفاه حال خود استفاده نکرد.

 

تقوا، پاک دستی او زبانزد نه تنها مردم خراسان جنوبی بلکه کل کشور است و این ورزها زن ومرد، پیرو جوان در اقدامی خود جوش کمپینی را راه اندازی کرده تا با حمایت خود از ایشان از مقام معظم رهبری درخواست کنند آیت الله عبادی را در جایگاه امامت جمعه بیرجند قرار دهند.

 

امروز در مراسم تشییع شهدای گمنام صحنه‌هایی را دیدم که هرچه بنویسم باز هم از آن شور شعف مردم نسبت به نماینده ولی فقیه در استان کم است، هنگامی که آیت االله عبادی وارد جمعیت شده ومی‌خواستند نماز را بر پیکر شهید اقامه کنند، پیرزنی را دیدم که در یک دستش چوب دستی بود با دیدن من خود را عصا زنان به سمتم رساند، از او پرسیدم، مادر جان برای چه امروز اینجا آمده ای ، آنقدر هیجان داشت که نمی‌توانست حرف بزند، او با خوشحالی گفت، من امروز برای تشییع شهدای گمنام آمده بودم اما با دیدن نماینده ولی فقیه در بیشتر بانویی را دیدم که با دیدن آیت الله عبادی اشک بر چشمانش جاری شد گفت: خدا شما را برای ما حفظ کند، از او پرسیدم مادر جان ایشان را می‌شناسی، با اینکه چشمانش به خوبی سویی نداشت، اما اشاره ای کرد وگفت، مگر می‌شود نماینده رهبرم را نشناسم، ایشان اولاد پیغمبر خدا ونماینده مقام معظم رهبری هستند، حرف ایشان برای ما مانند حرف وسخن رهبر است ومن همیشه دوست داشتم از نردیک ایشان را ببینم که امروز توفیق یافتم اما از تو می‌خواهم شما که به ایشان بگویید، آقا مردم ما شما را خیلی دوست دارند ومی‌خواهیم شما امام جمعه شهر بیرجند شوید دل این مردم را نشکنید ودرخواست ما را اجابت کنید.

 

درآن سو آن طرف تر جوانانی را دیدم که با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با گوشی های خود عکس گرفته و از حضور ایشان در این مراسم قدردانی کردند، اما انگار حرف آنها هم مانند حرف همین مادر ی بود که خواسته‌اش امامت جمعه بیرجند از سوی آیت االه عبادی بود.

 

گویا امروز در اقدامی خوجوش مردم استان خراسان جنوبی کمپینی را راه اندازی کرده واز آیت الله عبادی حمایت کردند وبا توجه به درخواست‌های مکرر بود از رهبری درخواست دارند که عنایت فرمانید وحایگاه امامت جمعه بیرجند را به آیت الله عبادی بسپارند.

 

مراسم اقامه نماز توسط نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی برگزار شد، بعد ازنماز آیت الله عبادی درکنارتابوتهای شهدا نشسته وبا دست گذاشتن بر روی تابوت فاحته خوانی کرد، نمی‌دانم آن لحظه او زیر لب چه می‌گفت، آن لحظه زیر لب با شهدا چه زمزمه ودرد ودلی داشت، اما این را خوبی می‌دانم که این مردم به وجود این نماینده افتخار کرده و درحال حاضر تمام هم وغمشان این است که وی را در جایگاه امام جمعه بیرجند هم ببینند.

 

این مردم به خوبی می‌دانند که سنگر نمازجمعه بیرجند نیازمند افرادی از جنس مردم است سنگر نماز جمعه نیازمند امام جمعه ای است که از جنس مردم بوده، سختیهایی روزگار را درک کرده باشد تا از دل این مردم حرف به زبان آورد.

 

این مردم خوب می‌دانند با زبان دکتری مشکلات حل نمی‌شود، باید از مردم با مردم وبرای مردم باشی تا بتوانی مشکلات را برطرف سازی.

 

آری امروز این مردم سخن اول وآخرشان حضور آیت االله عبادی در جایگاه امامت جمعه بیرجند است.

 

آنقدر مردم استان خراسان جنوبی نماینده ولی فقیه را دوست دارند که امروز در مراسم تشییع شهدای گمنام هم خواهان حضور ایشان در جایگاه امامت جمعه بودند.

 

برای افرادی که کمتر ایشان را می‌شناسند او را اینگونه معرفی می‌کنند«حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی» در سال 1318 هجری شمسی در خانواده ای مذهبی در خوسف از توابع استان خراسان جنوبی دیده به جهان گشود. خانواده ای که در دیانت، ساده زیستی، تواضع و پاکدستی شهره بود. پدر ایشان حجت الاسلام سید حیدر عبادی موسس حوزه علمیه خوسف بود که در تمامی‌ دوران‌ تحصیل‌ به‌ تبلیغ‌ پرداخت‌ و در عین‌ حال‌ برای‌ امرار معاش‌ به‌ شغل‌ کشاورزی‌ مشغول‌ بود. مادرش‌ نیز نوه‌‌ مرحوم‌ آیت ‌الله حاج‌ میرزا علی‌ خوسفی‌ بود. پدر، اجداد و برادران حجت الاسلام والمسلمین سیدعلیرضا عبادی همه از عالمان بزرگ و روحانی بودند. ایشان برادر مرحوم آیت الله سید مهدی عبادی، امام جمعه مشهد مقدس و حجت الاسلام سید احمد عبادی عالم فقید خوسف است. از خانواده عبادی 3 نفر در دوران دفاع مقدس به درجه رفیع شهادت نائل آمدند. کودکی حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی در خانه ای که توام با آموزش های دینی پدر بود گذشت. ایشان سپس در مشهد مقدس و قم از محضر اساتیدی همچون مدرس یزدی، ابوالحسن شیرازی، بجستانی، هاشمی خراسانی، مهدوی، وحید خراسانی، مشکینی و حاج شیخ هاشم قزوینی کسب فیض کرد. ایشان همچنین از سامان دهندگان حرکت های مردمی نهضت اسلامی در بیرجند بود. نمایندگی مردم در دوره های پنجم و هفتم مجلس شورای اسلامی، امامت موقت جمعه بیرجند، مسئولیت عقیدتی سیاسی مرکز آموزش 04 امام رضا(ع) و تدریس در حوزه علمیه از سوابق حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی است. حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب در تاریخ 14 مرداد ماه 1395 در حکمی ایشان را به سمت نمایندگی ولی فقیه در خراسان جنوبی منصوب کردند. متن‌ حکم‌ رهبر معظم انقلاب به این‌ شرح‌ است: «بسم الله الرحمن الرحیم. جناب حجت الاسلام آقای حاج سیّد علیرضا عبادی دامت افاضاته. نظر به سوابق ارزشمند و صلاحیت های علمی و عملی و انقلابی جنابعالی که شناخت خودِ اینجانب و گواهی معتمدینِ متدین و انقلابی بیرجند آنرا تأیید می کند، شما را به نمایندگی خود در استان خراسان جنوبی منصوب می کنم. توفیقات روزافزون جنابعالی را از خداوند متعال مسألت می کنم. سید علی خامنه ای. ۱۴ مرداد ماه ۱۳۹۵».

 

حال از آن جایی که او با نسل جوان هم ارتباط خوبی داشته وهمیشه پای درد ودول آنها می‌نشیند وازآن جایی که داشتن محبوبیت در بین نسل جوان ومردم ، برخورداری از مراتب علمی، یکی از ویژگی‌های ملاک برای امامت جمعه است این مردم بیشتر از گذشته خواهان حضور آیت الله عبادی در جایگاه امامت جمعه هستند.

 

از آن جایی که آیت الله عبادی در حکم رهبری همه جوره مورد اعتماد هستند، چه خوب است که بار دیگر ایشان بر مردم این استان منت نهاده و درخواست مردمان  کویرنشین را اجابت کنند وآیت الله عبادی را در جایگاه امامت جمعه بگذارند.

 

باشد که با این رخداد مردم شاکر این الطاف رهبری خواهند بود.

نظر شما

آخرین عناوین