برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
5 مرد 1396 - 12:57
کد مطلب: 18606
ایران در طول چند دهه گذشته همواره مورد دشمنی آشکار ابر قدرت های دنیا بویژه آمریکا و انگلیس بوده و هیچ نقطه روشنی در اعتماد به آنها تصور نمی شود.

در روایات داریم که انسان مؤمن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی شود و این بدان معناست که اگر از انجام کاری دچار ضرر و زیان شد و دوباره همان شرایط پیش آمد دیگر مرتکب آن کار نمی شود و از گذشته درس عبرت می گیرد.

 

ایران در طول چند دهه گذشته همواره مورد دشمنی آشکار ابر قدرت های دنیا بویژه آمریکا و انگلیس بوده و هیچ نقطه روشنی در اعتماد به آنها تصور نمی شود.

 

 تجربه ثابت کرده است که آمریکا با اصل نظام اسلامی ایران مخالف است و برای اعمال این دشمنی دنبال بهانه های مختلف است.

 

دیده بان بصیر انقلاب در سخنان خود بارها گفتند که هسته ای و حقوق بشر بهانه است، آن ها با ایران اسلامی مخالف هستند و تا وقتی ما بر اعتقادات خود ثابت قدم باشیم و از برنامه های آن ها تبعیت نکنیم این دشمنی ها وجود خواهد داشت؛ هر چند سر یک میز بنشینیم و برای حل مشکلات خود با آنها توافق کنیم.

 

به نظر می رسد باید دولتمردان ما برای نقض های مکرر برجام که اصل آن هم منافع ملی ما را تامین نمی کند باید چاره اندیشی کنند.

 

تاخیر در اقدام متقابل در قبال نقض های مکرر برجام به شدت هزینه های ما را افزایش خواهد داد. ایران باید تمام توان دیپلماسی خود را برای همگرایی و انسجام با کشورهای دیگری که مورد تحریم از سوی آمریکا قرار گرفته اند به کار گیرد و یک جبهه منسجم در مقابل آمریکا تشکیل دهند. آنچه در این مدت از دولت مشاهده شد امیدی به  اینکه واکنش مناسب در مقابل نقض برجام انجام شود نیست مجلس هم از جایگاه اصلی خود که مطالبه خواست مردم است فاصله گرفته و بیشتر در حال اصلاح و اجرای مطالبات دولت است و وکیل الدوله است.

 

اجرای یکطرفه برجام از طرف دولت و از بین رفتن بخش مهمی از زیر ساخت های علمی و هسته ای کشور که هزینه فراوانی برای آن پرداخت شده است، اگر قرار باشد به حالت قبل بر گردد زمان زیادی لازم دارد و از طرفی بخش زیادی از امکانات در این فاصله از بین رفته است.

 

اعتماد مجدد به شرکت‌های خارجی مثل توتال که در دهه هفتاد به صورت یک طرفه قرار داد خود را رها کرده است و به ما خسارت زده است یک اشتباه راهبردی است .دولت که طبق گفته ریاست محترم جمهور نماینده افرادی هست که به او رای داده اند و بخش زیادی از ملت ایران که اکثریت را تشکیل می دهند در دولت دوازدهم حق داشتن مسئولیت ندارند به چه مجوزی قراردادهایی امضاء میکند که اولا از نظر زمان به مصلحت نیست و دیگر اینکه حقوق ملت  در آن رعایت نشده بخصوص افرادی که طبق فرموده رئیس جمهور به ایشان رای ندادند و قطعا با اقدامات ایشان مخالف هستند.

 

سخن آخر اینکه افرادی که از تجربه تلخ برجام علی رغم نقض آن توسط طرفهای مقابل درس نگرفته اند، باید در پیشگاه ملت برای از بین بردن امکانات و زمان یک ملت 80 میلیونی باید پاسخگو باشند و برای عدم پایبندی به فرامین ولی فقیه و اعتماد به دشمنان ملت عذرخواهی کنند.

 

حجت الاسلام و المسلمین سید امین حسینی 

نظر شما

آخرین عناوین