برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
25 تير 1396 - 10:50
کد مطلب: 18525
غلامحسین عربی 23 تیر ماه سال ۱۳۶۱ در منطقه عملیاتی بصره و در عملیات رمضان ، طی درگیری شدید با نیروهای بعثی دشمن مفقودالاثر گردید . پیکر پاک این شهید سال ها مفقود بود تا اینکه سرانجام در ۹ آذر ماه سال ۱۳۸۲ شهادت وی محرز گردید و لوح یادبودی در گلزار شهدای شهر قهستان به یاد این شهید گرانقدر نصب گردید .

به گزارش وحدت درمیان،شهید جاویدالاثر « غلامحسین عربی » در سال ۱۳۴۰ در شهر قهستان و در خانواده ای متدین و معتقد به اهل بیت (ع) دیده به جهان گشود .

 

غلامحسین که در دامان پر مهر و گرم خانواده رشد یافته بود ، پس از گذراندن دوران طفولیت ، راهی مدرسه شد و تحصیلات خود را تا مقطع سوم راهنمایی ادامه داد . پس از آن به علت مشکلات مالی و برای کمک به معیشت خانواده ، ترک تحصیل کرد و به کار بنایی و قالیبافی مشغول شد تا بتواند بخشی از رنج های پدر و مادر را کم نموده و کمک حال آنها باشد .

 

غلامحسین که دوران نوجوانی اش با شروع نهضت امام خمینی (ره) و درخشش خورشید انقلاب مصادف بود ، در هنگام پیروزی انقلاب حضور فعالانه ای در راهپیمایی ها و تظاهرات ها داشت .

 

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و همزمان با شروع جنگ تحمیلی رژیم بعثی عراق علیه ایران ، غلامحسین در همان سال های اولیه جنگ ، عازم جبهه شد و داوطلبانه و به عنوان سرباز ، با عشق و علاقه وافر در جبهه ها حضور یافت .

 

او در مجموع نزدیک به ۲ سال در مناطق عملیاتی جبهه ها حضور یافت تا اینکه سرانجام در ۲۳ تیر ماه سال ۱۳۶۱ در منطقه عملیاتی بصره و در عملیات رمضان ، طی درگیری شدید با نیروهای بعثی دشمن مفقودالاثر گردید . پیکر پاک این شهید سال ها مفقود بود تا اینکه سرانجام در ۹ آذر ماه سال ۱۳۸۲ شهادت وی محرز گردید و لوح یادبودی در گلزار شهدای شهر قهستان به یاد این شهید گرانقدر نصب گردید .

انتهای پیام/

 

نظر شما

آخرین عناوین