برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
23 تير 1396 - 18:48
کد مطلب: 18522
امام جمعه اسدیه گفت:از همه طرفداران دولت و رقبا میخواهم که اتهامات انتخابات را چه پیروز و چه رقیب فراموش کنند.

به گزارش خبرنگار وحدت درمیان،حجت الاسلام و المسلمین علیرضا حسینی،امام جمعه اسدیه درخطبه های امروز نماز جمعه اسدیه اظهار کرد: امروز ۲۳ تیرماه سالروز همبستگی ملی در دفاع از ارکان مقدس نظام و رهبری و پایان دادن به آشوب های اخلال گران در سال ۷۸ است.

 

وی افزود: بعد از حوادث کوی دانشگاه تهران در تیرماه سال ۷۸ منافقان و جبهه استکبار بارها با صراحت اعلام کرده اند که برای براندازی نظام هم اعتبار گرفته ایم و هم اقداماتی انجام داده ایم.

 

امام جمعه اسدیه بیان کرد: نقش مردم در سال 78  و ده سال بعد فتنه ۸۸ هم در تشکیل حکومت و هم در حفظ حکومت سازنده بود و حضور حماسی مردم آب پاکی را روی دست دشمنان ریخت.

 

حجت الاسلام حسینی تصریح کرد: اگر مردم پشت نظام نباشند این اخلال ها برای کشور دردسر درست خواهد کرد.

 

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب از وقایع سال ۷۸ و ۸۸ به بحران و فتنه نام برده و حادثه اخیر تهران را ترقه بازی نامیدند، اظهار کرد: جریانی که با رنگ نفاق و دو رویی در قالب کار نرم حرکت میکند خیلی پیچیده و خطرناک است و خیلی از خواص را به اشتباه می اندازد.

 

امام جمعه اسدیه گفت: نقش و حضور ولی فقیه در کشور خیلی مهم و تاثیر گذار است و بارها رهبری داهیانه رهبر در بحرانها را دیده ایم و نقش و حمایت مردم هم در کشور بی بدیل بوده و جنبه دفاعی داشته است.

 

حجت الاسلام حسینی اذعان کرد: ۲۳ تیرماه سالروز گفتگو و تعامل با دنیا نامگذاری شده و مذاکره و گفتگو باید عزت اسلام و منافع ملت را تامین کند و مذاکره ای که ذلت به بار آورد محکوم است.

 

وی با بیان اینکه مذاکره بین ایران و کشورهای دیگر بارها از طرف رهبری مورد تاکید قرار گرفت که دقت شود و منافع ملت نادیده گرفته نشود، افزود: چالشی که امروز با آمریکای خدعه گر و فریبکار داریم به خاطر این است که شرایط و ضوابط در مذاکراتی که نامش را برجام گذاشتند رعایت نشد و الان عرصه جولان و دبه در آوردن آمریکا است.

 

امام جمعه اسدیه به ۲۵ تیر سالروز فتح اندلس به دست مسلمانان اشاره و، بیان کرد: سهم زیادی از موفقیت اسلام در اندلس اتفاق افتاد اما منافقان که نمیخواستند اسلام سرزمین های غرب را درنوردد به یک روش شیطانی متوسل شده که پیروز هم شدند.

 

حجت الاسلام حسینی ادامه داد: از طریق فرهنگ با ساختارشکنی، هنجار شکنی ،بزهکاری اجتماعی و... در اندلس باعث شد که ورق برگردد و همه چیز عوض شود.

 

وی تاکید کرد: ما هم باید توصیه های رهبری را جدی بگیریم تا در قلب و تفکر مردم و نسل جوان تهاجمات فرهنگی نفوذ نکند.

 

امام جمعه اسدیه به ۲۵ تیر سالروز بهزیستی و تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: شرایط بهداشت و درمان در کشور و شهرستان ما بهتر شده اما شرایط بیمه پایاپای شرایط بهداشتی پیشرفت نکرده است.

 

حجت الاسلام حسینی تصریح کرد: افراد زیادی تحت پوشش بیمه هستند اما کیفیت خدمات بیمه به بیمه شده نسبت به حق بیمه ای که دریافت میشود خوب نیست و نرخ حق بیمه بالا است.

 

وی عنوان کرد: دولت ، تیم اجرایی کشور و بحث برنامه و بودجه باید طوری باشد که از اسراف جلوگیری و به بهزیستی کمک شود.

 

امام جمعه اسدیه تاکید کرد: دولت باید تمام هزینه معلولین و مددجویان را تامین کند و کمک خییرین در امور بهزیستی امر مضاعفی است.

 

حجت الاسلام حسینی گفت: ۲۶ تیر ماه سالروز تشکیل شورای نگهبان است که دو وظیفه مهم دارد احراز صلاحیت برخی از مسئولیت مسئولان کشور و دوم انطباق قوانین موضوعه با شرع قوانین اسلام که هر دو وظیفه مهم است.

 

وی اذعان کرد: کسی که دلسوز نظام است نباید در جهت تخریب نظام قدم بردارد.

 

امام جمعه اسدیه به ۲۷ تیرماه سالروز اعلام پذیرش قطعنامه ۵۹۸ از سوی ایران اشاره کرد و ،افزود: امام خمینی (ره) که از پذیرش قطعنامه به نوشیدن جام زهر یاد کردند وقتی پذیرفتند با صراحت مسئولیتش را خودشان پذیرفته و به گردن دیگران نیانداختند.

 

حجت الاسلام حسینی بیان کرد: الان نباید طوری باشد که اگر اتفاقی در کشور بیفتد و خوب شود به نام خود ثبت کنند و اگر بد شود بگویند دیگران مقصر اند که این روش درستی نیست.

 

وی به ۲۹ تیرماه سالروز شهادت امام صادق(ع) اشاره کرد و اظهار کرد: یکی از خدمات امام صادق (ع) کار تشکیلاتی و سازمانی است که متاسفانه الان به آن توجهی نمیشود.

 

امام جمعه اسدیه ادامه داد: نیروهای ارزشی و انقلابی و فرهنگی باید از این منظر به زندگی سیاسی امام صادق(ع) نگاه کرده و دقت وکنند که کار سازمان یافته و نظام مند را اولین بار و به طور ویژه امام صادق (ع) در اسلام باب کردند.

 

حجت الاسلام حسینی عنوان کرد: اخیرا هم رهبر انقلاب به آتش به اختیار بودن دانشجویان اشاره کرده و گفتند از کار فرهنکی مردم نهاد حمایت میکنند.

 

وی تصریح کرد: از همه طرفداران دولت و رقبا میخواهم که اتهامات انتخابات را چه پیروز و چه رقیب فراموش کرده و طرفداران رقیب به دولت کمک کنند و از دولت هم انتظار داریم وارد تسویه حسابهای سیاسی نشوند.

 

امام جمعه اسدیه تاکید کرد: از ایجاد فضای دوقطبی در جامعه خودداری شود و باید اصل شایسته سالاری و اعتدال را در شهرستان درمیان در عمل ببینیم.

 

حجت الاسلام حسینی در پایان اظهار کرد: اگر قرار باشد فردی به خاطر اینکه در ستاد فلان شخص بوده از مسئولیت عزل شود و... اینها خود باعث تند روی و ایجاد اخلال است، آقای رئیس جمهور برخلاف شعارهایی که دادند رای آوردند،امیدواریم که شایسته سالاری مد نظر مسئولان برای پست دادن و پست گرفتن باشد.

 

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین