برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
4 مرد 1396 - 14:50
کد مطلب: 18521
امام جمعه قهستان گفت: برجامی که به آفتاب تابان معروف است نه تنها برای ملت ایران مفید واقع نشد بلکه دستاورهای دانشمندان کشور را سوزاند.

حجت الاسلام و المسلمین مصیب خزاعی،امام جمعه قهستان، درباره عملکرد دیپلماسی دولت همزمان با آغاز دومین سال اجرایی شدن برجام در گفتگو با خبرنگار وحدت درمیان، اظهار کرد: کشور ایران از ابتدا با سایر کشورها ارتباط داشته و بعد از پیروزی انقلاب هم دیپلماسی با کشورها بیشتر نمود پیدا کرد.

 

وی افزود: قبل از دولت آقای روحانی و پیشنهاد ایشان در سال ۹۲ که ایران باید با دیگر کشورها ارتباط داشته و مذاکره کند،ما هم ارتباط داشتیم با کشورها و هم مذاکره میکردیم.

 

امام جمعه قهستان با بیان اینکه همانگونه که امام خمینی (ره) گفتند: " ما انقلابمان را به جهان صادر میکنیم" تصریح کرد: این جمله امام نشان دهنده ارتباط و مذاکره ایران با دیگر کشور ها بود.

 

حجت الاسلام خزاعی اذعان کرد: دیپلماسی که اقای روحانی و سایرین از آن حرف میزنند؛ دیپلماسی لبخند است و طوری این را جلوه میدهند که انگار دولت های قبل دیپلماسی همراه با جنگ و دعوا داشته اند.

 

وی خاطر نشان کرد: دیپلماسی لبخندی که وزیر امور خارجه دولت با کشورهای ۵+۱ داشتند باعث این شد که در پس آن لبخندها خیلی از حق و حقوق ملت ایران نادیده گرفته شود و هر چه بیشتر به رقیب لبخند زدند کمتر نتیجه گرفتند.

 

امام جمعه قهستان اظهار کرد: برجامی که قرار بود کشورهای مقابل ایران به تعهداتشان عمل کنند نتیجه مثبتی نداشت و روز به روز تحریم ها لغو که نشد هیچ بلکه تمدید و یا تحریم جدیدی علیه کشورما اعمال کردند.

 

وی با اشاره به اینکه برجامی که از آن به آفتاب تابان ، باغ سیب و گلابی و برایش به هم تبریک گفتند، نام برده شد، افزود: برجام دستاورد داشت اما دستاوردی که شاخص باشد و ارزش تعبیراتی که به برجام داده شد را برای ایران داشته باشد تا کنون نداشته است. برجام دو و سه توقف توان موشکی را هدف گرفته اند.

 

حجت الاسلام خزاعی تصریح کرد: حالا که صحبت از برجام دو و سه به زبان می آورند فقط و فقط هدفشان این است که ایران توان موشکی نداشته باشد و در صورت نیاز از موشک استفاده نشود.

 

امام جمعه قهستان گفت: البته گاهی حرف هایی آقای رئیس جمهور میزنند که جای تعجب دارد؛ یک روز برای ننوشتن شعار بر روی موشک ها دستور می دهند و از طرف دیگر اظهار میکنند که در دولت ما موشک ساخته شده است، گویا یادشان رفته که پدر موشکی ایران زنده یاد شهید حسنی طهرانی مقدم بوده است.

 

وی ادامه داد: اگر در دولت شما موشک ساخته شد پس چرا برای نوشتن شعارهای انقلابی اعتراض داشته اید؟ و یا چرا همه تلاشتان متوقف کردن توان موشکی ایران است؟

 

حجت الاسلام خزاعی عنوان کرد: متاسفانه اظهارات رئیس جمهور هر روز با روز دیگر متناقض بوده و جای تعجب دارد. از طرفی هم ایشان مجدد رئیس جمهور شده و برای چهار سال دیگر حتما برنامه های دیگری خواهند داشت اما بیچاره ملتی که خواه ناخواه با این اظهارات متناقض و برنامه های نامشخص همراه خواهند شد.

 

امام جمعه قهستان خاطر نشان کرد: بالاخره یک روزی اقای روحانی و همفکرانش متوجه اشتباه خود خواهند شد اما آن زمان دیگر دیر خواهد بود و ملت تاوان این اشباهات را داده و خواهد داد و ایشان باید جواب بدهد.

 

وی درپایان تاکید کرد: تعطیلی فردو،نطنز،آب سنگین اراک، سانتریفیوژ و...را هنوز مردم فراموش نکرده و از این موضوع ناراحت اند، حال که به لطف خدا و تلاش سپاه توان موشکی داریم که از خود دفاع کنیم نه اینکه جنگ و خونریزی راه ببندازیم نباید عده ای با در نظر گرفتن منافع خود تلاش برای توقف توان موشکی ایران داشته باشند.

 

حجت الاسلام خزاعی عملکرد دیپلماسی لبخند دولت آقای روحانی را ضعیف دانست و افزود: از نظر من و مردم ایران عملکرد دولت در عرصه دیپلماسی موفق نبوده و کشور ما در قبال این دیپلماسی لبخند متضرر شده است.

 

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین