برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
22 تير 1396 - 15:35
کد مطلب: 18517
پوشش، فرهنگ یک کشور و نشان دهنده تفکرات آن جامعه است؛ آیا امروز حواسمان به پوششمان است!!!

رفتار اخلاقی ، فضای عمومی جامعه، آرامش شهروندان و امثال این ها رمانی که مورد ارزیابی قرار می دهیم، فضای قابل دفاعی نیست.

 

پوشش، فرهنگ یک کشور و نشان دهنده تفکرات آن جامعه است. حجاب مایه تشخص زن و مهربانی کردن و ناحجابی به نوعی نامهربانی کردن است. آیا امروز حواسمان به پوششمان است!!!

 

تمام ویژگی های فطری و استعداد های خدادای نیازمند این است تا با دقت با آن ها برخورد کنیم تا رشد کنیم.

 

ابی عبدالله(ع) وقتی به میدان مبارزه می رود می گوید که دوست ندارد حتی پس از مرگش، بدنش عریان شود. وقتي امام حسين(ع) لحظه وداع با اهل بيت و رفتن به جنگ، تقاضا مي كنند لباس كهنه برايشان بياورند، لباس كوتاه و تنگي برايشان مي آورند كه امام (ع) آن  را نمي پسندند و مي فرمايند اين لباس ذلت است و بعد لباس ديگري مي آورند كه آن را زير لباسهايشان مي پوشند. طبق شعار امام حسین(ع) یعنی "هيهات منّا الذلة"،  لباس تنگ ذلت آور است.  افرادی که امام حسینی هستند لباس تنگ نپوشند.

 

دشمن در پوشاک به صورت جدی وارد عمل شده است و اصلا نفهمیدیم که چگونه مانتو ها تغییر کرد. بگونه ای عمل شد که شلوارها تنگ و تنگ شدن و امروز به ساپورت رسیده است.

 

چادر از 3 هزار سال پیش در کشور ما بوده است؛ پوشش انسان را آراسته می کند و زمانی که مبنای یک انتخاب تنها زیبایی شد، زیباتر ها ارزش دارند.

 

در رابطه های دوستی 90 درصد خانم ها به ازدواج فکر می کنند اما آقایان اینگونه نیست و تنها 10 درصد آقایان به زندگی مشترک فکر می کنند که اغلب این روابط بخاطر پوشش نامناسب دختر است.

 

همانطور که رعایت حجاب و عفاف ضروری است عدم رعایت آن نیز پیامد های منفی را بدنبال دارد اگر حقیقت مساله حجاب برای انسان ها روشن شود بعید است که فطرت پاک و خداخواه تسلیم آن نشوند و از آن اطاعت نکننند.

 

بنابراین همان طور که در برابر ایمان و عمل خود مکلف و موظف هستیم در برابر ایمان و اعمال دیگران نیز مسئولیت داریم چرا که اسلام دینی اجتماعی است از این جهت هر فردی مسئول است که با حجاب خود مانع از برانگیفته شدن شهوات جنسی دیگران شود.

 

امام خامنه ای(مدظله العالی): حجاب مایه تشخص زن است.برخلاف تبلیغات ابلهانه مادی گرایان مایه اسارت زن نیست،مایه ازادی زن است.زن با برداشتن حجاب های خود،با عریان کردن ان چیزی راکه خدای متعال وطبیعت پنهان کردن ان را از او خواسته،خودش را کوچک می کند.خودش را سبک می کند.خودش را کم ارزش می کند.حجاب وقار است.متانت است.ارزش گذاری زن است.سنگین شدن کفه ابرو واحترام اوست.حجاب اینهاست.این را باید خیلی قدر دانست واز اسلام باید تشکر کرد به خاطر مسئله حجاب.حجاب جزو نعمت های الهی است.

 

انتهای پیام/

 

نظر شما

آخرین عناوین