برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
امام جمعه شهر قهستان:
حجاب برای دفاع از شخصیت زن است
22 تير 1396 - 00:37
کد مطلب: 18509
امام جمعه قهستان گفت: حجاب برای دفاع از شخصیت زن است و زن اگر بی حجاب باشد هر کسی از او بهره خواهد برد.

به گزارش خبرنگار وحدت درمیان ، روز گذشته همزمان با ۲۱ تیرماه روز عفاف و حجاب مراسمی به این مناسبت در محل مسجد محمد رسول الله شهر اسدیه با حضور تعدادی از خواهران برگزارشد.

 

 

حجت الاسلام و المسلمین مصیب خزاعی،امام جمعه قهستان،در این جلسه ضمن گرامیداشت روز عفاف و حجاب و وقایع مسجد گوهر شاد در سال ۱۳۱۴ اظهار کرد: حجاب برای زنان هیچ محدودیتی ایجاد نمیکند. وی افزود: کشورهای غربی،یهود و مسیحیت که برای از بین بردن فرهنگ ایرانی و اسلامی تلاش می‌کنند و هزینه های زیادی متقبل میشوند در آئین خودشان بر حجاب تاکید شده است.

 

زنان ایرانی در مسیر حجاب ملکه بودن خود را از دست داده اما حجاب خود را نه

امام جمعه قهستان بیان کرد: در طول تاریخ هم در داخل کشور خیلی افراد برای برداشتن چادر و روسری از سر زنان ایرانی تلاش کرده اند تا جایی که زنان ایرانی در مسیر حجاب ملکه بودن خود را از دست داده اما حجاب خود را حفظ کرده اند.

 

 

حجت الاسلام خزاعی تصریح کرد: حجاب فقط برای زنان نیست مردان هم باید حجاب داشته باشند.

 

 

وی با بیان اینکه متاسفانه امروز در کشور ما به حجاب اهمیتی که ارزش حجاب را داشته باشد نمی‌دهند،اذعان کرد: در برخی از دانشگاهها به بهانه جشن فارغ التحصیلی جشن های مختلطی برگزار می‌کنند که نه در شان دانشجو است و نه مرکز فرهنگی مانند دانشگاه که مسبب برنامه های ناشایستی باشد.

 

 

امام جمعه قهستان گفت: باید جلوی این گونه برنامه ها به بهانه برنامه فرهنگی گرفته شود چرا که باعث تزلزل بنیان خانواده می‌شود.

 

 

حجت الاسلام خزاعی اظهار کرد: امروزه در برخی از خانواده های ایرانی هم مرز بین محرم و نامحرم رعایت نمی‌شود و ارتباط با نامحرم جزئی از فرهنگ و ارزش این ها شمرده شده و اگر کسی اعتراض کند بی فرهنگ و بی کلاس خطاب می‌شود.

 

 

وی با اشاره به اینکه مردان هم باید غیرت داشته باشند،افزود: بی غیرتی و بی توجهی به وضعیت پوشش و حجاب ناموسشان باعث جلب توجه و نگاه هرز نامحرم خواهد بود.

 

 

امام جمعه قهستان خاطر نشان کرد: حجاب برای دفاع از شخصیت زن است و زن اگر بی حجاب باشد هر کسی از او بهره خواهد برد.

 

 

حجت الاسلام خزاعی گفت: بی حجابی روی تربیت فرزند، کانون خانواده و... تاثیرات منفی دارد و در مقابل حجاب داشتن باعث استحکام بنیان خانواده ،پیشگیری از خشونت زن ،حفظ آرامش روحی روانی،حفظ کرامت زن و... می‌شود.

 

 

وی با بیان اینکه تفاوت انسان با حیوان در عقل انسان است،افزود: انسان بواسطه عقلی که دارد می‌فهمد که باید حجاب داشته باشد کسی که از پوشش او کم می‌شود از عقلش کاسته شده است.

 

 

امام جمعه قهستان یاد آور شد: حجاب ارثی است که از حضرت خدیجه(س)، مریم(س)، فاطمه زهرا(س) و زینب (س) به زنان رسیده است و باید از این ارثیه به خوبی نگهداری و محافظت شود.

 

 

حجت الاسلام خزاعی تاکید کرد: سخت ترین کارها را هم می‌شود با حجاب داشتن انجام داد مانند زنانی که در هشت سال دفاع مقدس با حجاب خود در پشت جبهه و یا خط مقدم از این مرز و بوم دفاع کردند و زنانی که امروز با حجاب در فلسطین و سوریه و ... برای حمیت از وطن خود زینب وار می‌جنگند.

 

 

وی در پایان از همه خواهران خواست که با تربیت درست فرزندانشان باعث حفظ حجاب در کشور شوند.

 

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین