برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
17 تير 1396 - 13:09
کد مطلب: 18468
بهره برداری از فرصت طلائی حج برای حل مشکلات جهان اسلام و ارتباط و انسجام مسلمانان بسیار حائز اهمیت است و دشمنان سعی دارند این اجتماع عظیم صورت نگیرد.

به گزارش وحدت درمیان،دولت به عنوان مسئول برقراری روابط با کشورهای دیگر براساس رعایت اصول عزت، حکمت و مصلحت است که باید شرایط انجام فریضه حج را برای افرادی که براساس احکام اسلام موظف به انجام آن هستند فراهم کند.

 

اهمیت کنگره عظیم حج بر هیچ کس پوشیده نیست، مسلمان ها از کشورهای مختلف با تنوع رنگ و مذهب در یک زمان برای انجام مناسک حج در یک مکان جمع می شوند. بهره برداری از این فرصت طلائی برای حل مشکلات جهان اسلام و ارتباط و انسجام مسلمانان بسیار حائز اهمیت است و دشمنان وحدت و یکپارچگی مسلمان ها سعی می کنند این اجتماع عظیم صورت نگیرد و یا به صورتی بی خاصیت و بدون بیان ظلم های زیاده خواهان بر جوامع مسلمان و در یک سکوت خبری و رسانه ای برگزار شود.

 

حضور حجاج ایرانی به عنوان پرچم دار مبارزه با ظلم و جلودار جریان مقاومت در منطقه و جهان به عنوان یک خار در چشم حکومت‌هایی مرتجع منطقه  و اربابان آنها است که تلاش می کنند با ایجاد محدودیت و مانع در راه انجام این واجب دینی برای آنها از گسترش فرهنگ مقاومت به کشورهای خود که یک حکومت قبیله ای و تحمیلی بر مردم است جلوگیری کنند.

 

وظیفه دولتمردان نظام اسلامی ایران این است که با تلاش و همت علاوه برپیگیری جنایت منا و دفاع از خون حجاج مظلوم از تکرار چنین اتفاقاتی جلوگیری کنند. خواست مردم  متدین که صاحبان انقلاب هستند برخورد مقتدرانه و با عزت نسبت به تمام کشورهایی که خواستار ایجاد رابطه ایران اسلامی هستند می باشد.وظیفه مردم هم مطالبه بستر سازی مناسب از دولتمردان برای برگزاری این فریضه موثر و با اهمیت است. سازمان حج و زیارت هم به عنوان مجری حج باید تمام توان خود را برای برگزاری هر چه باشکوهتر حج ابراهیمی که نماد آن برائت از مشرکین است بکار بگیرد.

 

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین