برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
22 دى 1395 - 05:49
کد مطلب: 16761
آن چیزی که درست متاسفانه امروز عده ای به آن دامن زده و درصددند تا با کم جلوه دادن خطر فتنه 88 و کوچک شمردن آن به نوعی حکم تبرئه سران فتنه را امضاء نموده و قبح آن را از بین ببرند که این خود فتنه ای کمتر از فتنه 88 نیست .

به گزارش وحدت درمیان به نقل از خاورستان، در حوزه علوم اجتماعی آنچه که می تواند در اولویت اول قرار گیرد حکم فرما نمودن پرورش بر یک جامعه است . البته ممکن است برخی از آن به عنوان تحمیل نمودن عقاید طیفی خاص بر جامعه و یا همان به زور بردن مردم به بهشت باشد . ضرورت اداره ی جامعه ایجاب می نماید به منظور کاهش آسیبهای اجتماعی و حذف بد اخلاقی ها در حوزه های مختلف پرورش را بر آموزش مقدم دانست و جامعه را به سوی نیکی ها سوق داد .

 

اگر امروزه شاهد برداشتهای ناروا از بیت المال آن هم توسط مسئولینی که خود می بایست سرمشق و الگویی برای نظام اسلامی باشند و آهن تفتیده ای را که مولا علی (ع) با دستان عقیل آشنا ساخت گاهی به دستان خویش نزدیک کنند هستیم محصول عدم توجه به حوزه ی گسترده ، اثر گذار و بسیار مهم پرورش است .

 

آنچه که بی شک فتنه 88 را به این نظام تحمیل کرد و موجبات آسیبهای فراوانی رابرای ایران اسلامی فراهم ساخت چیزی جزء کنار گذاشتن اخلاق نبود . در فضای اجتماعی آنگاه که عده ای در تقابل با هنجارهای یک جامعه قرار بگیرند و اخلاق اجتماعی را از منش و روش خویش منها سازند و از طرفی دارای عقبه ای نیز باشند و درچشم مردم دارای پایگاه اجتماعی و سیاسی باشند می توانند ضربه ی مهلکی بر پیکره ی اجتماع وارد سازند .

 

قطعاً فتنه 88 محصول کناره گیری از اخلاق و تربیت اسلامی و عدم توجه به آموزه های دینی بود که توسط سران فتنه شکل گرفت و متاسفانه خسارات زیادی را متوجه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ساخت . نظامی که بارای اکثریت مردم در انتخابات ریاست جمهوری می رفت تا برگ زرینی به افتخارات خود بیافزاید با این حرکت شوم دچار چالشی جدی گردید که اگر نبود درایت رهبری فرزانه و حضور آگاهانه و بی مثال مردم در صحنه به مرز خطر و اضمحلال می رسید .اینجاست که نقش تربیت و پرورش در یک جامعه ضروری می نماید .

 

اما نکته ی دیگری که حائز اهمیت است کوچک جلوه دادن این بداخلاقی ها است که موجب شکسته شدن قبح آن شده و به مراتب خطر بیشتری را متوجه یک جامعه می نماید . آن چیزی که درست متاسفانه امروز عده ای به آن دامن زده و درصددند تا با کم جلوه دادن خطر فتنه 88 و کوچک شمردن آن به نوعی حکم تبرئه سران فتنه را امضاء نموده و قبح آن را از بین ببرند که این خود فتنه ای کمتر از فتنه 88 نیست .

 

اگر خدای نکرده زشتی یک عمل غیر اخلاقی و ضد اجتماعی و دور از انسانیتی همچون فتنه 88 از بین رفت بی شک باید منتظر تکرار چنین صحنه هایی در جامعه بود فلذا پایین آوردن سطح این خسارت در این حد که عده ای بگویند دعوای حزبی بوده جفای بزرگی به انقلاب و گناهی است نابخشودنی .

 

 

نویسنده: محمدرضا نخعی پور؛ کارشناس مردم شناسی و عضو انجمن روان شناسی ایران

 
انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین