برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
22 دى 1395 - 05:48
کد مطلب: 16760
رئیس اداره میراث فرهنگی وصنایع دستی قاینات گفت: تولید کنندگان وهنرمندان شهرستان دردومین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر کشور شرکت می کنند.

به گزارش وحدت درمیان عباسی رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری قاین در گفتگو با نسیم قائن اظهارداشت: نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر به منظور معرفی توانمندی  های روستائیان و عشایر سراسر کشور و همچنین صنایع دستی، محصولات کشاورزی و دیگر توانمندی های مختلف روستا های شهرستان های کشور به مدت ۴ روز در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

وی افزود: شهرستان قاینات در این نمایشگاه 5غرفه خواهد داشت که  یک غرفه به معرفی ظرفیت های شهرستان،آثار تاریخی فرهنگی،گردشگری  و... خواهد پرداخت و در۴ غرفه دیگر نیز معرفی، عرضه و فروش محصولات کشاورزی از جمله زرشک و زعفران و صنایع دستی از قبیل سفره آردی، جاجیم بافی، مشته بافی روستائیان و عشایر شهرستان قاینات به نمایش گذاشته خواهد شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری قاین گفت: هدف وتمرکز اصلی ما در بخش محصولات کشاورزی برروی زعفران است به طوری که در یک غرفه مراحل ،کاشت ،داشت وبرداشت زعفران برای هموطنان ما به نمایش گذاشته خواهد شد.

عباسی با بیان این که هدف این نمایشگاه تبیین نقش روستاییان و عشایر در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است و همه افراد روستایی می توانند تولیدات خود را به نمایش بگذارندگفت: حضور در اینگونه نمایشگاه ها موجب شناسایی و معرفی صنایع دستی، آداب و رسوم هر منطقه ومعرفی جاذبه‌های طبیعی و گردشگری وتاریخی  مشاهیربه دیگر هموطنان در سراسر کشور خواهد شد.

وی گفت: دومین بار است که روستائیان وعشایر شهرستان قاینات در نمایشگاه توانمندیهای روستائیان وعشایر حضور می یابند.

دومین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر از 15 دی ماه به مدت چهار روز در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین